festiwal sztafet 20240010E4B1707 ACDC 0AEE B501 00495539BF8413 czerwca 2024 roku na stadionie miejskim w Świnoujściu odbyła się ostatnia impreza szkolna rangi mistrzostw województwa, a był to Festiwal Sztafet.

To impreza, która od niedawna zagościła w kalendarzu imprez Szkolnego Związku Sportowego. Obejmuje ona sztafety: 4x100m, 4x400m, sztafeta szwedzka, sztafeta olimpijska. Biegi rozstawne to niezwykle widowiskowa konkurencja lekkoatletyczna, która budzi wiele sportowych emocji.

 

Z doskonałej strony zaprezentowali się uczniowie SP z OI w Pyrzycach, którzy zdobyli 2 złote i 2 srebrne medale. Pierwszy złoty medal zdobyły dziewczęta w sztafecie szwedzkiej (Igrzyska Dzieci),  które biegły w składzie: Łucja Rządkowska, Malwina Bułanowska, Melania Wróblewska, Iga Kaniewska.

Drugi złoty medal wywalczyli chłopcy w sztafecie olimpijskiej (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) w składzie: Bartosz Tuszyński, Wojciech Jonasik, Olivier Allert i Olaf Urban.

Srebrne medale dla swojej szkoły wywalczyła sztafeta 4x100 dziewcząt (IMS) w składzie: Maja Rządkowska, Dominika Paplicka, Laura Świercz, Amelia Kacprzak.

Srebrne medale wywalczyły również dziewczęta biegające w sztafecie olimpijskiej w składzie: Nadia Pławska, Amelia Kacprzak, Julia Piwoni, Karolina Machnio. Pozostałe sztafety plasowały się tuż za podium. I tak: sztafeta 4x100m dziewcząt (ID) oraz 4x100 m chłopców (IMS) zajęły 4 miejsca. Na 5 miejscu finiszowała sztafeta szwedzka chłopców (ID), a na 7 miejscu sztafeta 4x100m chłopców (ID). Lekkoatletki i lekkoatleci z SP z OI w Pyrzycach z przytupem zakończyli rok szkolny 2023/2024.

Przed nimi kolejne zawody, tym razem rangi klubowej gdyż wszyscy oni reprezentują barwy LMKS „Żak” Pyrzyce sekcja LA.

Kalendarz zawodów na lipiec i sierpień jest bogaty w kolejne imprezy, a dodając do tego obóz sportowy w Szklarskiej Porębie to śmiało można powiedzieć, że zasłużony odpoczynek od nauki nie dotyczy aktywności fizycznej.