pilka siatkowa id i ims region 20240025F0B0D34 4902 BD18 33B0 70D4E87742A9Po rozegraniu regionalnej Licealiady w siatkówce przyszła kolej na kolejne dwa regiony. Tym razem w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 12 i 13 marca  2024 r. hala OSiR ponownie gościła najlepsze siatkarki i siatkarzy – mistrzów pięciu ościennych powiatów. 

Jako pierwsi swoich sił próbowali uczniowie z rocznika 2011 i młodsi, a wśród z nich siatkarki z SP w Pyrzycach  oraz siatkarze z SP z OI również w Pyrzycach. Zgodnie z regulaminem WSZS w Szczecinie awans do półfinału wojewódzkiego zapewniły sobie dwie najlepsze drużyny turnieju. Z dobrej strony zaprezentowali się chłopcy SP z OI w Pyrzycach, którzy zajmując 2 miejsce wywalczyli wspomniany awans. Dziewczęta ze szkoły przy ulicy Rejtana prowadziły wyrównane pojedynki jednak nie zdołały zapewnić sobie awansu do półfinału.

13 marca 2024 r. w pyrzyckiej hali sportowej grali siatkarze z roczników 2009 – 2010. Nasz powiat reprezentowali uczniowie SP z OI w Pyrzycach, zajmując 3 miejsce, które niestety nie dało awansu do półfinału.

Przewodniczący WSZS w Szczecinie Marcin Kuduk, doceniając wysoki poziom organizacji zawodów,  przyznał Pyrzycom aż trzy zawody rangi regionalnej, dlatego młodzież szkolna mogła dopingować najlepsze zespoły siatkarskie naszego województwa.  W związku z tym, że zawody odbywały się aż na 3 boiskach, organizatorzy potrzebowali wielu sędziów siatkówki. W tej roli doskonale spisali się uczniowie pyrzyckich szkół ponadpodstawowych, którzy uzyskali tytuły młodzieżowych sędziów sportu podczas szkoleń zorganizowanych przez WSZS w Szczecinie. To w znaczny sposób ułatwiło sprawne przeprowadzenie tych wysokiej rangi imprez.

Marzec to czas wytężonych zawodów ponadpowiatowych dla szkolnych sportowców. Trzymamy za nich kciuki za naszych.