pilka siatkowa lo region 202402223D9CD85 F9F6 9DDF D7F7 C51FCDAE7526Hala pyrzyckiego OSiR-u 6 marca 2024 roku gościła siatkarki i siatkarzy, którzy rozgrywali regionalną Licealiadę. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców do zawodów zgłosiło się po 4 mistrzów powiatu grupy C naszego województwa.

 

Mecze rozgrywano równolegle  na 3 boiskach, które sędziowali sędziowie związkowi oraz młodzieżowi sędziwie sportu  z pyrzyckich szkół ponadpodstawowych. Wiele spotkań stało na bardzo wysokim poziomie  a ze szczególną przyjemnością oglądało się mecz o pierwsze miejsce dziewcząt, w którym zmierzyły się siatkarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach i XVI LO w Szczecinie. Chociaż faworytem były dziewczęta z Polic to zwycięsko z tego meczu wyszły szczecinianki, zapewniając sobie start w ścisłym finale wojewódzkim. Natomiast w rozgrywkach chłopców trzy zwycięstwa  odnieśli uczniowie SMS w Policach. Największy opór napotkali ze strony uczniów ZS nr 2 CKU w Pyrzycach, którzy w I secie byli blisko sprawienia sensacji, jednak przegrali na przewagi.

Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorowi Dariuszowi Czaczykowi za udostępnienie hali przy ulicy Rolnej. Kolejne zawody regionalne odbędą się 12 i 13 marca 2024 r. również w hali OSiR-u, tym razem będą to zmagania uczniów szkól podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Poniżej podajemy kolejność rozgrywek Licealiady

 

Dziewczęta:

1 m XVI LO Szczecin                                

2 m ZS Police   

3 m I LO Gryfino

4 m ZS nr 1 Pyrzyce 

 

Chłopcy:

1 m. ZS Police  

2 m ZS nr 2 CKU Pyrzyce

3 m CKS Szczecin

4 m I LO Gryfino