img 20230209 wa0036EB1EA8A8 1EFB 6CAC 6652 3E94ED4482829 lutego 2023 r. w hali sportowej w Lipianach odbył się finał powiatowy Licealiady w koszykówce. Były to ostanie zawody organizowane przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach  przed zimowymi feriami, które w województwie zachodniopomorskim będą trwać w terminie 13 – 26.02.2023 r. Zarówno wśród chłopców jaki i dziewcząt o tytuł mistrza powiatu pyrzyckiego walczyły po 3 reprezentacje szkół ponadpodstawowych.

 

Hala przy ulicy Kopernika jest największą w powiecie pyrzyckim i doskonale nadaje się do  rozgrywania tego typu turniejów. Mecze toczyły się na głównym boisku a sędziowali je bez zarzutów nauczyciele ZS w Lipianach Kamil Podgórski i Tomasz Jurkiewicz. 

Podwójny triumf odnieśli uczniowie ZS nr 1 w Pyrzycach pokonując swoich rywali w przekonywującym stylu. Opiekunem zwycięskich zespołów był Dariusz Jagiełło. Dziewczęta grały w składzie: Patrycja Gajewska, Lena Szulc, Wiktoria Mankowicz, Olga Siepka, Weronika Dyszkiewicz, Julia Jaskulska, Aurelia Matyńka, Aleksandra Cichoń, Oliwia Szpiech, Anna Brząkowska, Syntia Bryk. Chłopcy zaś zdobywając tytuł mistrza powiatu grali w następującym zestawieniu: Jakub Huska, Kacper Rzepiak, Jakub Mroczek, Adam Mroczek, Paweł Polberg, Maksymilian Hnyluch, Mikołaj Witkowski, Jacek Łabuziński, Adam Toboła, Maciej Cieplak.

Końcowa klasyfikacja:

Dziewczęta:

1 m ZS nr 1 Pyrzyce

2 m ZS nr 2 CKU Pyrzyce

3 m ZS Lipiany

Chłopcy:

1 m ZS nr 1 Pyrzyce

2 m ZS nr 2 Pyrzyce

3 m ZS Lipiany