ferie tenis0045CCD8811 11A9 0E6C E1BF 11449D57C188Ostatnią odsłoną akcji “Ferie z PMOS 2023” był turniej tenisa stołowego. Zawody, jak wszystkie pozostałe rozegrano w hali OSiR Pyrzyce 23 lutego 2023 r. Przy tenisowych stołach dominowali uczniowie ZS w Lipianach, SP z OI w Pyrzycach i SP w Pyrzycach z ulicy Rejtana. Mecze rozgrywano w 3 kategoriach wiekowych. Klasa IV i młodsi, w której zwyciężali Joanna Janerka i Aleksander Rolbiecki, klasa V – VI, gdzie najlepsi okazali się Lena Karczewska i Mikołaj Rolbiecki i klasa VII – VIII, którą wygrali Daria Sazanova i Jerzy Antczak.

Po turnieju indywidualnym rozegrano również mecze deblowe, które przyniosły ich uczestnikom sporo radości i  były kolejną dobrą lekcją tenisa stołowego. Dyrektor PMOS dziękuje Krzysztofowi Trojanowskiemu, Annie i Piotrowi Klapendom za zorganizowanie turnieju i sprawne jego prowadzenie.

Podsumowując „FERIE z PMOS 2023” należy stwierdzić, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa taka inicjatywa była niezwykle pożyteczna i potrzebna. Hala OSiR w Pyrzycach będąca miejscem sportowych rozgrywek przez 5 dni gościła aż 214 uczniów szkół powiatu pyrzyckiego. Ta imponująca frekwencja pokazuje celowość organizacji takich akcji. Każdy, kto wolał zamiast przed telewizorem czy ekranem laptopa spędzić czas na sportowo mógł wybrać coś dla siebie: piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka czy tenis stołowy. Byli tacy uczniowie, którzy w hali OSIR spędzili po kilka dni i skończyli ferie z wieloma medalami i bagażem sportowych wrażeń. Dziękuję dyrektorowi OSiR Dariuszowi Czaczykowi i jego pracownikom za oddanie hali w ręce szkolnych sportowców. Dziękuje również instruktorom PMOS, którzy pomagali przez te 5 dni na sportowo oraz rodzicom i dziadkom, kibicującym swoim pociechom. Kolejna udana i potrzebna inicjatywa „FERIE z PMOS „ za nami, czekamy na kolejne imprezy sportu szkolnego.