IMG 20220908 WA0000W dniach 3 – 5 września 2022 r.  w Brnie (Czechy) odbyły się Europejskie Igrzyska Dzieci w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział 1700 sportowców z 15 krajów Europy. Jest to największa lekkoatletyczna impreza w Europie dla zawodników do lat 15.

W zawodach po raz pierwszy w historii wzięli udział zawodnicy Żaka Pyrzyce, podopieczni trenera Wojciecha Piwowarczyka,  którzy zaprezentowali się z doskonałej strony zdobywając 5 medali!

Złoty medal w biegu na 1500 m wywalczył Marcel Kowalski.

Srebrny medal w skoku w dal wywalczyła Amelia Kacprzak oraz brązowy w biegu na 60m.

Srebrny medal w biegu na 300m zdobył Nikodem Karpiński, a  Piotr Maduzia  wywalczył brązowy medal w biegu na 800m.

Również inni nasi zawodnicy zaprezentowali się z rewelacyjnej strony, zdobywając bardzo wysokie miejsca: Julia Błażejewska w biegu na 1500 m zajęła 8 miejsce, Olivier Allert w finale w skoku w dal wywalczył 8 miejsce oraz 12 miejsce a biegu na 60m.

Nasz klub oraz Polskę reprezentowali również: Weronika Rybińska, Michał Stryjewski, Mateusz Pluta, Iga Kaniewska, Julia Szymańska, Natalia Mikuła, Karolina Machnio oraz Julia Piwoni.

Jest to niewątpliwie największy sukces w historii klubu. Lekkoatleci Pyrzyc godnie i z wielkimi sukcesami reprezentowali miasto Pyrzyce, klub oraz kraj na międzynarodowej imprezie.