Przez dwa dni czerwca, Łódź była stolicą sportu dzieci- rocznik 2009 i młodsi. 18 i 19 czerwca już po raz 26. odbył się Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, mający status mistrzostw Polski dzieci. Aby w nim wystąpić trzeba było przejść przez gęste sito eliminacji powiatowych i wojewódzkich. Prawo startu w Łodzi   mieli tylko ci, którzy we wspomnianym wyżej cyklu eliminacji legitymowali się najlepszymi wynikami. Dlatego cieszy fakt, że wyśrubowane normy wypełniło aż 16 uczniów SP z OI w Pyrzycach, będących jednocześnie zawodnikami sekcji lekkoatletycznej Żaka Pyrzyce.

Trener Wojciech Piwowarczyk po cichu liczył (żeby nie zapeszyć) na 2  medale. Jego prognozy sprawdziły się w całości. Mistrzynią w biegu na 60 metrów została Amelia Kacprzak (2010 r.) z doskonałym, nowym rekordem życiowym 8,27 s. Wicemistrzostwo wywalczył Piotr Maduzia (2009 r.) w biegu na 1000 metrów z czasem 2:48,68 s, również będącym znakomitym rekordem życiowym. 4 miejsce zajął Olivier Allert (2011 r). w skoku w dal – 4,70 m. W ścisłych finałach wystąpili również Michał Stryjewski (2011 r.) na 60 metrów – 8,83 s zajmując 7 miejsce, Julia Szymańska (2011 r.) w biegu na 300 metrów – 49,16 - 8 miejsce i Wojciech Jonasik (2010 r.)  w skoku w dal – 4,32 m – 9 miejsce. Pozostali zawodnicy zaliczyli również bardzo dobre starty: Julia Piwoni, Karolina Machnio, Lena Madej, Mateusz Pluta, Iga Kaniewska, Dominika Paplicka, Laura Świercz, Maja Rządkowska, Szymon Tuszyński i Bartosz Tuszyński pokazali się  z bardzo dobrej strony, a rywalizacja z najlepszymi lekkoatletami w Polsce będzie procentować w kolejnych startach.

Jak wysoko jesteśmy w hierarchii lekkoatletyki dzieci w Polsce niech uświadomi Państwu  4 miejsce wywalczone w klasyfikacji drużynowej w stawce 86 ośrodków z całego kraju. Trzeba mocno pochylić się nad tymi wspaniałymi sukcesami lekkoatletów Wojciecha Piwowarczyka i na wszelkie sposoby wspomagać, przede wszystkim finansowo, funkcjonowanie sekcji lekkoatletycznej Żaka Pyrzyce. Sukces w Łodzi to jeden z wielu w tym sezonie, potwierdzający ogromny potencjał pyrzyckiej lekkiej atletyki. Odrębnym, palącym problemem jest brak bazy lekkoatletycznej w Pyrzycach i powiecie pyrzyckim. Szkoda, że sukcesy młodych sportowców nie idą w parze z obiektami do uprawiania lekkiej atletyki. Apel do wszystkich, którzy mogą pomóc. Stańmy ponad podziałami i dajmy Pyrzycom stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. Niech ten apel  głośno wybrzmi i dotrze do tych, którzy ten stan posiadania mogą zmienić.