img 20220609 wa000841E47E53 CDA1 6A1F A9CC 1C721CE12FB78 czerwca 2022 r w Złocieńcu odbył się finał wojewódzki w trójboju lekkoatletycznym. Są to zawody drużynowe, w których bierze udział 5 uczennic/uczniów jednej szkoły a suma punktów zdobytych przez najlepszą „4” przekłada się na miejsce w klasyfikacji generalnej. Uczestnicy trójboju biorą udział w biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową, a są to uczniowie urodzeni w 2011 roku i młodsi.

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie SP z OI w Pyrzycach, prowadzeni przez Wojciecha Piwowarczyka. Drużyna w składzie: Mateusz Pluta, Nikodem Pluta, Michał Stryjewski, Patryk Dyszkiewicz, Oktawian Adamowicz zdobyła brązowe medale. Dziewczęta z tej samej szkoły w składzie Julia Szymańska, Łucja Rządkowska, Melania Wróblewska, Aleksandra Prodan, Zuzanna Kostrzewa uplasowały się na 11 miejscu. Na usprawiedliwienie trzeba powiedzieć, że wszystkie są o rok młodsze, a zdobyte doświadczenie będzie  procentować za rok.

Były to ostatnie zawody lekkoatletyczne w tym roku szkolnym, niezwykle udanym, który przyniósł „worek” medali, głównie za sprawą uczniów SP z OI w Pyrzycach, podopiecznych Wojciecha Piwowarczyka.