Nie zatrzymują się lekkoatleci Wojciecha Piwowarczyka w kolejnych startach. Tym razem przejechali bez postoju na stacji o nazwie: Finał Wojewódzki Czwórboju l.a., który odbył się w Złocieńcu 27 maja 2022 r. Na czwórbój składają się bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 1000 metrów. Taki szeroki przekrój konkurencji wymaga od startujących dużej wszechstronności i systematycznej pracy na treningach. Właśnie takimi cechami wykazali się uczniowie SP z OI w Pyrzycach, nie pozwalając sobie odebrać tytułu mistrzów województwa zachodniopomorskiego w zawodach organizowanych przez WSZS w Szczecinie. J

Jako jedyna drużyna przekroczyła 1000 punktów, potwierdzając tym samym dominację w naszym województwie.   Suma punktów zdobytych przez 5 najlepszych zawodników  określa miejsce w końcowej klasyfikacji. Uczniowie z SP z OI Pyrzycach udowodnili, że mają najrówniejszą reprezentację  we wszystkich 4 konkurencjach. Chłopcy trenowali na co dzień przez Wojciecha Piwowarczyka kolejny raz sięgnęli po zwycięstwo w finale wojewódzkim sportu szkolnego. Żeby było równo na szali sprawiedliwości, dziewczęta wcześniej zwyciężyły w drużynowych biegach przełajowych, rozegranych w Gryfinie 22 kwietnia 2022 r. Zdrowa , sportowa rywalizacja przyniosła oczekiwane rezultaty, pozwalające optymistycznie patrzeć w przyszłość pyrzyckiej lekkoatletyki.

Niekwestionowanym liderem zespołu był Piotr Maduzia, zdobywca aż 5 złotych medali. Nikt przed nim nie może pochwalić się takim wyróżnieniem w historii sportu szkolnego. Pięć razy odbierał złote medale za: zwycięstwo w drużynowe – 1021 pkt, najlepszy wynik indywidualny – 307 pkt, bieg na 60 metrów – 7,98 s, skok w dal – 5,02 m, bieg na 1000 metrów – 3:01,71 s.

Piotrek jest bardzo perspektywistycznym zawodnikiem, który może  osiągnąć wiele, szczególnie w biegach średnich i długich. Wyniki osiągnięte w Złocieńcu w skoku w dal i biegu na 60 metrów potwierdzają jego wszechstronność  rozwoju motorycznego. Jeżeli będzie chciał poświęcić się ciężkiej i systematycznej pracy możemy mieć w Pyrzycach zawodnika na miarę Marcina Lewandowskiego, Adama Kszczota czy Patryka Dobka.

Czwórbój lekkoatletyczny  to jednak praca zespołowa. Pozostali członkowie drużyny dołożyli swoją cegiełkę, a właściwie cegłę do spektakularnego triumfu naszych zawodników. Najlepsi czwórboiści w roku szkolnym 2021/2022 to: Szymon Tuszyński, Bartosz Tuszyński, Olivier Allert, Wojciech Jonasik i wspomniany wcześniej Piotr Maduzia.

Wszystkim naszym mistrzom bijemy brawo i wierzymy, że nadal będą rozwijać swój talent pod czujnym i fachowym okiem  Wojciecha Piwowarczyka, nauczyciela w-f w SP z OI w Pyrzycach i trenera sekcji l.a. LMKS Żak Pyrzyce.

Dzień wcześniej 26 maja również w Złocieńcu w finale wojewódzkim startowały dziewczęta z SP z OI w Pyrzycach. Czwórboistki Wojciecha Piwowarczyka zajęły 7 miejsce, jednak wszystkie były o rok młodsze od swoich koleżanek. Doświadczenie zdobyte na zawodach wysokiej rangi będzie procentować za rok. Trener jest  dobrej myśli i zapowiada walkę o medale z tym samym zespołem dziewcząt za rok. Po raz kolejny świetny start zanotowała Amelia Kacprzak. Zwyciężyła w biegu na 60 metrów– 8,48 s i była druga w skoku w dal z wynikiem – 4,80 m. Już niedługo koniec roku szkolnego, który był bardzo udany dla sportu szkolnego. Mocno wierzymy, że po wakacjach wróci popandemiczna normalność.