img 4182112F45D6 DE53 356B 8923 981B89739563Po triumfie w półfinale Igrzysk Młodzieży Szkolnej siatkarzy SP z OI w Pyrzycach przyszedł czas na finał wojewódzki wynikający z kalendarza WSZS w Szczecinie. Po kilku latach przerwy Pyrzyce ponownie były gospodarzem tej prestiżowej imprezy sportowej. 18 maja 2022 r. w hali OSiR 4 najlepsze szkoły województwa zachodniopomorskiego    walczyły o mistrzowski tytuł.

A były to: SP 13 Koszalin, SP 3 Darłowo, SP 3 Wałcz i gospodarze SP z OI w Pyrzycach. Zawody otworzyła dyrektor SP z OI w Pyrzycach Małgorzata Jasion, życząc wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji w duchu fair play i zachęcała licznie zgromadzoną publiczność do gorącego dopingowania siatkarzy. Potem nadszedł czas na mecze finałowe. Jak przystało na finał, poziom sportowy dorównywał randze zawodów . Trudna zagrywka, efektowne ataki i obrony, także widowiskowe bloki były ozdobą wszystkich 4 meczów. Najlepiej zaprezentowali się siatkarze z Koszalina, którzy wygrali swoje mecze. O srebrny medal rywalizował Wałcz i Pyrzyce. Gdyby gospodarze w ostatnim meczu z Koszalinem  wygrali chociaż jednego seta, zajęliby 2 miejsce. Blisko tego celu było w drugim secie, przegranym nieznacznie 25:22. Ale 3 miejsce uczniów z SP z OI to też sukces, który wcześniej osiągali siatkarze z GMS kilka lat temu.