img 20220512 wa01183CF5149B 910F 97D0 20CA AF37CD910CFFDobra passa piłki ręcznej w powiecie pyrzyckim trwa. Po złotym medalu zdobytym przez uczniów  z ZS nr 2 CKU w Pyrzycach 10 maja w Stargardzie podczas wojewódzkiej Licealiady, przeszedł czas na zmagania dziewcząt. Tym razem po wielu, wielu latach mistrzostwa województwa rozegrano w Pyrzycach. Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie doceniając zaangażowanie pyrzyckiego Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i kolejne sportowe sukcesy naszych szkół powierzył organizację finału właśnie Pyrzycom.

 

12 maja 2022 r. w hali OSiR o miano najlepszej szkoły w Zachodniopomorskiem walczyły 3 z planowanych 4 szkół, bo nie dojechały piłkarki ze Stargardu. Pierwszy mecz nasze zawodniczki zagrały z Gryficami. Zaczęło się obiecująco prowadzeniem 2:0 po pierwszej połowie. Jednak rywalki doprowadziły do remisu 2:2, a o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, przegrane niestety jedną, jedyną bramką.

W drugim meczu nasze szczypiornistki grały z Koszalinem, faworytkami finału. Podopieczne Dariusza Jagiełły dzielnie walczyły, jednak rywalki pokazały klasę i wygrały 9:2. Gdyby porównać bezpośredni mecz z koszaliniankami to nasze dziewczęta były lepsze, gdyż Gryfice przegrały 20:1. 

W ciągu 2 dni pyrzyckie szkoły ponadpodstawowe zdobyły 2 medale finałów wojewódzkich w piłce ręcznej. Takich sukcesów nie odnotowano od kilkudziesięciu lat. Składamy im serdeczne podziękowania. Piłkarki ręczne z ZS nr 1 w Pyrzycach grały w składzie:    Amelia Anczewska, Syntia Bryk, Anna Brząkowska, Dominika Frączak, Weronika Dyszkiewicz,  Patrycja Gajewska,  Nikola Kadłubek, Malwina Makowska, Aurelia Matyńka, Kinga Miżyńska, Julia Orłowska, Natalia Sarnat, Olga Siepka, Alicja Sójka, Natalia Żuk.