mikoajkowy sks 4 20211207 1062175278Instytut Sportu, jako operator krajowy programu Szkolny Klub Sportowy, zorganizował Sportowe Mikołajki we wszystkich województwach w kraju. Operator wojewódzki miał za zadanie wytypować po 2 najbardziej aktywne sportowo szkoły na swoim terenie, które wezmą udział w tym przedsięwzięciu. Tego wyróżnienia dostąpiły dwie szkoły powiatu pyrzyckiego: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach i Zespół Szkól w Lipianach. Ta pierwsza dominuje w województwie w lekkiej atletyce, druga sukcesy odnosi w badmintonie.

 

 

Gościem honorowym był Tomasz Kucharski – legenda polskiego sportu, zdobywca 2 złotych medali olimpijskich w wioślarstwie (Sydney 2000 i Ateny 2004), pięciokrotny medalista mistrzostw świata, były zawodnik AZS AWF Gorzów Wlkp.

6 grudnia 2021 r., a więc dokładnie w Mikołajki, odwiedził nasze szkoły. Opowiadał o swojej karierze, ciężkiej pracy na treningach, wzruszeniu i dumie na najwyższym stopniu olimpijskiego podium.  

Każdy z obecnych uczniów  w hali sportowej mógł dotknąć złotego medalu olimpijskiego, dostać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzem. Tomasz Kucharski aktywnie dopingował uczestników mikołajkowych zmagań sportowych. Po zawodach wręczał nagrody przygotowane przez Instytut Sportu w Warszawie, którymi obdarowani zostali wszyscy obecni w pyrzyckiej i lipiańskiej hali sportowej.

Z rąk mistrza vouchery odebrały najlepsze drużyny i zawodnicy ufundowane również przez Instytut Sportu, operatora krajowego Szkolnego Klubu Sportowego.

Dyrekcja i nauczyciele w-f SP z OI w Pyrzycach i ZS w Lipianach dziękują za wyróżnienie ich szkół i powierzenie organizacji pięknej sportowo-edukacyjnej uroczystości i możliwość goszczenia Tomasza Kucharskiego, wielkiego mistrza sportu, niezwykle skromnego człowieka, który uświadomił uczniom jak ważną rolę w życiu nie tylko sportowca ogrywa systematyczność, współpraca i pomoc innym ludziom. Piękny i jakże mądry przekaz.

Wszyscy jednym głosem zadeklarowali, że wezmą udział w Sportowych Mikołajkach za rok. Więc do zobaczenia.