fina wojewodzki w badmintonie druynowym 42 20211202 164364799530 listopada 2021 r. w Hali Sportowej im. Lecha Piaseckiego w Lipianach odbył się Finał Wojewódzki w Badmintonie Drużynowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: wiceburmistrz Lipian - Anna Hackiewicz - Gębska, wicedyrektor ZS w Lipianach - Aneta Binkowska oraz dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach - Piotr Olech. W trakcie turnieju dołączył do nas przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie - Marcin Kuduk, który wręczył uczestnikom na zakończenie zawodów przepiękne puchary, medale i dyplomy.
Wszystkim w/w serdecznie dziękujemy za wsparcie, przybycie i uświetnienie swoją osobą tej jakże ważnej i zarazem pięknej dla nas imprezy.
Badminton za sprawą szkoły stał się naszą eksportową dyscypliną, z której nie tylko my, ale i gmina czy powiat może się pochwalić sukcesami naszych zawodników. System szkolenia, który przez wiele lat rozwijaliśmy i wdrażaliśmy gwarantował walkę o najwyższe trofea nie tylko na arenie powiatu, ale też województwa czy kraju.
Tak też było i tym razem, nasi uczniowie pokazali wielkie zaangażowanie i serce dokładając do już imponującego dorobku naszej szkoły kolejne dwa medale rangi wojewódzkiej.
Uczennice Amelia Kuzko (8a), Patrycja Ulanowska (8a) i Maja Turek (8c) zdobyły wicemistrzostwo przegrywając nieznacznie, w meczu o pierwsze miejsce w stosunku 2 : 3 z SP Trzcińsko-Zdrój. Natomiast uczniowie w składzie Piotr Trojanowski (8b), Kacper Sielski (8c) oraz Olaf Fabiański (7a) zdobyli brązowy medal. To ogromny sukces uczniów, którzy przez wiele lat ciężko trenowali na zajęciach sportowych w ramach Szkolnego Klubu Sportowego pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy zwycięzcom tegorocznego finału za walkę fair - play: SP Trzcińsko - Zdrój w kategorii dziewcząt oraz SP Bełczna w kategorii chłopców. Ponadto, podziękowania kierujemy do wszystkich przybyłych szkół - zawodników, ich opiekunów za sportową postawę, pracowników hali za pomoc w przygotowaniach, Kamili Migdał za wsparcie i pyszne ciasto. Finał wojewódzki zorganizowali i przeprowadzili - Krzysztof Trojanowski, Przemysław Mierzwa oraz Tomasz Jurkiewicz, wspierani wspaniałą młodzieżą pełniących rolę sędziów boiskowych: Amelią Pytel (IIIBLO), Olą Wróblewską (7c), Nikolą Pieczonką (7b), Hanią Boguszewską (7d), Julią Poniatowską (7d) oraz Adą Walerowską (7d). Finały Wojewódzkie w Badmintonie stały się tradycją naszej lipianskiej szkoły, więc chciałoby się powiedzieć do zobaczenia za rok ...

Krzysztof Trojanowski