sbp finay 2021 4 20211028 1896903395Po triumfach podczas mistrzostw powiatu pyrzyckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, podopieczni Wojciecha Piwowarczyka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, zapewnili sobie udział w finale wojewódzkim, rozegranym 20 października 2021 r. w Gryfinie. Warto zaznaczyć, że biegaczki i biegacze z tej szkoły wywalczyli prawo startu we wszystkich 4 kategoriach: Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców i Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców.

 

Jako pierwsze na starcie stanęły dziewczęta rocznik 2009 i młodsze. Już od pierwszej zmiany widać było, że będą walczyć o medal, będąc przez wszystkie 8 zmian w ścisłej czołówce. Po przekroczeniu mety przez ostatnią uczestniczkę sztafety jasne było, że zajęły 2 miejsce, nieznacznie ustępując koleżankom z Barlinka. Dziewczęta biegały w składzie: Dominika Paplicka, Amelia Kacprzak, Julia Piwoni, Lena Madej, Melania Wróblewska, Karolina Machnio, Łucja Rządkowska, Aleksandra Prodan, Zuzanna Kostrzewa.

Po uradowanych sukcesem dziewczętach do rywalizacji przystąpili chłopcy: Piotr Maduzia, Olaf Urban, Wojciech Jonasik, Bartosz i Szymon Tuszyńscy, Nikodem Pluta, Olivier Allert, Adam Jankowski, Nie chcieli być gorsi i od pierwszej zmiany byli na prowadzeniu. Przez pozostałe zmiany biegacze z SP z OI 2 razy oddali prowadzenie, ale ostatnich 3 biegaczy wyszło na prowadzenie i jako piersi zameldowali się na mecie, zdobywając tytuł mistrzów województwa zachodniopomorskiego. To było piękne otwarcie finałów, tym radośniejsze, że wywalczyli sobie prawo udziału w mistrzostwach Polski.

W trzecim biegu wystartowały dziewczęta rocznik 2007-2008. Mogą one mówić o dużym pechu, gdyż ich trener Wojciech Piwowarczyk, właśnie wśród tej grupy wiekowej upatrywał kandydatki do medalu. Niestety kwarantanna ogłoszona dzień wcześniej dla kilku klas SP z OI w Pyrzycach wykluczyła 4 podstawowe biegaczki z udziału w zawodach. Konsekwencją tych osłabień kadrowych była dopiero 10 lokata. Czwarta sztafeta pyrzyckiej szkoły, chłopcy rocznik 2007-2008, również nie mogła wystąpić w optymalnym składzie i ostatecznie sklasyfikowano ich na 8 miejscu.

Po wywalczeniu złotych medali chłopcy pojechali w daleką podróż na mistrzostwa Polski do Olecka (koło Suwałk), aby sprawdzić się w rywalizacji z innymi mistrzami województw. Uplasowali się na 9 miejscu na 20 drużyn. Występ biegaczy z SP z OI w Pyrzycach należy uznać jako udany, analizując skład sztafety. Wśród 6 jej uczestników aż 3 urodziło się w 2010 roku, więc za rok będą mogli kolejny raz stanąć na starcie biegów.

Wyjazd do Olecka to duże wydatki związane z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem uczestników. Wojciech Piwowarczyk dziękuje WSZS w Szczecinie, PMOS w Pyrzycach, dyrektorowi SP z OI oraz rodzicom za finansowe wsparcie występu jego zawodników w mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych.