pika nona lo 2021 5 20211013 1200837059Przez 2 dni, 12 i 13 października 2021r. na Orliku przy ZS nr 2 CKU w Pyrzycach rozegrano mistrzostwa powiatu pyrzyckiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Organizatorem turniejów był Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach. Jako pierwsi do rozgrywek stanęli chłopcy. Warty podkreślenia jest fakt, że zgłosiły się reprezentacje wszystkich szkół ponadpodstawowych naszego powiatu: ZS nr 1, ZS nr 2 CKU, OSW Pyrzyce oraz ZS Lipiany.  Stuprocentowa frekwencja napawa optymizmem w tych trudnych covidowych czasach. Ustalono, że drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”, co oznacza że wszystkie szkoły rozegrają po 3 mecze. Zwycięsko z piłkarskich potyczek wyszli uczniowie ZS nr 1 w Pyrzycach pod wodzą Dariusza Jagiełły w składzie: Mateusz Czerwonka, Adam Krzewicki, Eryk Kaniewski, Jakub Wróbel, Oliwier Masiowski, Miłosz Ogiejko, Oliwier Skrzypczak,  Karol Tomaszewski, Adam Toboła, Jakub Mroczek, Gracjan Kusy, Maksymilian Świergul, Wiktor Szczęśniak, Wojciech Skwarek.  

 

Kluczowym meczem był ten z ZS nr 2 CKU, wygrany przez licealistów 2:1. 

Dzień później 13 października na sztuczną nawierzchnię Orlika wybiegły dziewczęta. Do mistrzostw przystąpiły reprezentantki dwóch szkół: ZS nr 1 i ZS nr 2 CKU Pyrzyce. Chociaż frekwencja nie powala na kolana to jakość gry wynagrodziła mniejszą frekwencję.

Wszyscy obserwatorzy jednomyślnie stwierdzili, że od kilkunastu lat nie oglądano tak dobrze grających dziewcząt w rozgrywkach szkolnych. Piłkarki zgotowały nam prawdziwą sportową ucztę. Wyszkolenie techniczne, mądrość taktyczna, składne, przemyślane akcje oklaskiwane były wielokrotnie. Do tego efektowne strzały i interwencje bramkarek dopełniały ten kapitalny pojedynek.

Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Sędzia, zgodnie z regulaminem rozgrywek zarządził dogrywkę  2 x 5 minut, która mogła zostać przerwana „złotym golem”, czyli zdobyciem bramki przez jedną z ekip przed upływem dogrywki. Tak też się stało, gdy na 2 minuty przez końcem bardzo efektownym golem popisała się Patrycja Gajewska  z ZS nr 1. Tak więc mistrzyniami powiatu w roku szkolnym 2021/2022 zostały piłkarki pyrzyckiego liceum, podobnie jak ich szkolni koledzy. Drużynę, bardzo aktywnie i żywiołowo, prowadziła dwójka trenerów Janusz Michalski i Maciej Palczyński.  

Skład drużyny: Wiktoria Świątek, Kinga Miżyńska, Olga Siepka, Natalia Chrzanowska, Alicja Sójka, Patrycja Gajewska, Malwina Makowska, Maja Pająk, Ania Brząkowska, Michalina Wszoła, Wiktoria Kula, Zuzanna Domagała, Weronika Dyszkiewicz, Syntia Bryk.

Sędzią głównym obu turniejów był Piotr Klapenda, instruktor PMOS.

3 najlepsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci piłek nożnych.