plaowka 2021 36 20210920 1563953467Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach rozpoczął realizację kalendarza imprez sportowych w roku szkolnym 2021/2022. Na pierwszy ogień poszła siatkówka plażowa w ramach Licealiady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody rozegrano 15 września na boisku przy Zespole Szkół w nr 1 w Pyrzycach.  Do rywalizacji zgłosiły się reprezentację dziewcząt i chłopców ZS nr 1 i ZS nr 2 CKU w Pyrzycach oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach.

 

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią oraz wakacjami uczniowie  jak i nauczyciele z radością spotkali się jak dawniej aby w bezpośredniej rywalizacji sprawdzić swoje umiejętności. Przyznać trzeba, że poziom sportowy mistrzostw można określić jako wysoki. Pierwszymi mistrzami powiatu pyrzyckiego w nowym roku szkolnym zostały siatkarki i siatkarze ZS nr 1 w Pyrzycach, pokonując uczniów ZS nr 2 CKU w Pyrzycach.

W rywalizacji   szkół podstawowych triumfował pierwszy zespół SP z OI w Pyrzycach. Mecze sędziował instruktor PMOS Piotr Klapenda. Wszystkie zespoły otrzymały od organizatora piłki do siatkówki.

Kolejnymi zawodami na otwartej przestrzeni będą 50. Biegi Gryfitów – 24.09.2021 r. oraz finał powiatowy Sztafetowych Biegów Przełajowych – 30.09.2021 r.

Wyniki Licealiada

Dziewczęta:

1 m ZS nr 1 Pyrzyce                       opiekun Dariusz Jagiełło

(Aurelia Matyńka, Syntia Bryk, Nikola Krysiak, Nikola Kadłubek)

Chłopcy:

1 m ZS nr 1 Pyrzyce                       opiekun Dariusz Jagiełło

(Kacper Dzięgielewski, Oliwier Masiowski, Karol Tomaszewski, Hubert Betyna)

Wyniki IMS:

Chłopcy:

1 m SP z OI Pyrzyce                       opiekun Rafał Krzentowski  

(Marcel Pietryszak, Aleksander Kacprzak, Mateusz Podkowa)