turniej 2021 5 20210819 182730263015 sierpnia 2021 roku odbył się wakacyjny turniej piłki nożnej zorganizowany przez stowarzyszenie Inicjatywa Ziemia Pyrzycka we współpracy z Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym. Miejscem zmagań było boisko tartanowe przy ZS nr 1 w Pyrzycach. Korzystna pogoda zachęcała tego dnia do zmagań sportowych na wysokim poziomie.

Turniej rozpoczął się bez żadnych zakłóceń o godzinie 16:30. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów złożonych z młodzieży zamieszkującej powiat pyrzycki. Organizatorzy zdecydowali się na rozgrywanie zawodów systemem każdy z każdym, a pojedynki trwały 10 minut. Grano systemem 4+1, ze zmianami lotnymi. Warto podkreślić, iż turniej stał na niezwykle wysokim poziomie, na co niewątpliwie wpływ miał fakt, iż większość uczestników stanowili obecni lub byli piłkarze lokalnych klubów sportowych.

 

Jako że po rozegraniu wszystkich meczów dwie drużyny: „Rekiny” oraz „Brzdąc i spółka” miały tyle samo punktów oraz remis w bezpośrednim starciu, zdecydowano się rozegrać mecz finałowy o I miejsce w turnieju. Po 15 minutach czasu podstawowego mieliśmy remis 1:1, konieczne było rozegranie dogrywki, która zakończyła się rezultatem 2:2 i również nie przyniosła rozstrzygnięcia! Po tej niezwykle zaciętej rywalizacji, w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy „Rekinów” w składzie: Filip Ciszek, Wiktor Makowski, Mateusz Czerwonka, Michał Jarząb oraz Oliwier Skrzypczak. I to właśnie oni mogli świętować wygranie I turnieju o Puchar Ziemi Pyrzyckiej. Wielkie gratulacje należą się także ekipie „Brzdąc i spółka”, którzy mimo porażki w rzutach karnych, zdecydowanie mogą być zadowoleni ze swojej znakomitej postawy. Z kolei trzecie miejsce w turnieju przypadło ekipie „Promil Mechowo”. Ponadto, najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani bonami do Decathlon o wartości 100 zł, ufundowanymi przez stowarzyszenie Inicjatywa Ziemia Pyrzycka. Nagrody trafiły do króla strzelców – Aleksandra Laskowskiego oraz najlepszego zawodnika turnieju – Filipa Ciszka. Obydwu panom należą się wielkie gratulacje!

Warto nadmienić, że turniej został perfekcyjnie przygotowany pod względem logistycznym. Dla każdego zawodnika zapewniona była nielimitowana woda pitna, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Oczywiście dla trzech najlepszych ekip przygotowane były pamiątkowe medale, ufundowane przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Słowa uznania za przygotowanie organizacyjne tego wydarzenia kierujemy do Kamili Migdał – pracownicy PMOS, oraz jej przełożonego dyrektora tej instytucji Piotra Olecha. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy na ręce Mateusza Pawluka, czuwającego nad prawidłowym przebiegiem zmagań piłkarskich na tym turnieju. Słowa uznania należą się także Wiktorowi Makowskiemu – opiekunowi boiska tartanowego, który mimo dnia wolnego przyszedł na tartan i istotnie pomógł w sprawnym przeprowadzeniu turnieju. Podziękowania kierujemy również do Jana Prokopa – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Pyrzyckiego i wiceprezesa stowarzyszenia Inicjatywa Ziemia Pyrzycka, oraz Remigiusza Pajora-Kubickiego – radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach i prezesa stowarzyszenia Inicjatywa Ziemia Pyrzycka którzy istotnie przyczynili się do rozpropagowania wiadomości na temat turnieju, a także czuwali nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia.

Następny turniej piłki nożnej organizowany przez PMOS planowany jest na ostatnią niedzielę sierpnia (29.08.2021 r.), również na boisku tartanowym przy ZS nr 1 w Pyrzycach. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnym wakacyjnym turnieju.

 

Jan Prokop