p nona ims 5 20210618 1180297872Na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego 2020/2021 Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach, 18 czerwca 2021 r., zorganizował ostatnie zawody rangi mistrzostw powiatu pyrzyckiego. Był to finał piłki nożnej chłopców  rocznik 2006-2007. Zawody przeprowadzono na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach, gdzie piłkarze mieli do dyspozycji 2 świetnie przygotowane boiska, usytuowane na płycie głównej. W protokole zawodów zapisanych było 7 szkolnych reprezentacji, które podzielono na 2 grupy eliminacyjne. Ślepy los sprawił, że grupę 4-zespołową śmiało można nazwać „grupą śmierci”. Chłopcy ze szkół w Żabowie, Lipianach i SP z OI w Pyrzycach, jeszcze przed turniejem typowano jako faworytów. Grupę uzupełnili uczniowie SP w Żukowie.

 

Teoretycznie łatwiejszą grupę tworzyli reprezentanci SP w Warnicach, Kłodzinie i Brzesku. Na odprawie technicznej ustalono, że po eliminacjach rozegrane będą półfinał („na krzyż”), zwycięzcy grają o miejsca I – II, a przegrani półfinałów o miejsca III – IV. Zawody obserwował i nagrody ufundowane przez dyrektora PMOS wręczał wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pyrzyckiego Jan Prokop. Sędzią głównym mistrzostw był Piotr Klapenda, czuwający nad prawidłowym przebiegiem meczów.

Klasą samą dla siebie byli podopieczni Cezarego Siepki z SP w Żabowie, którzy w całym turnieju nie stracili gol, a ich bilans wyniósł 16:0. Finał  był powtórką spotkania z rundy eliminacyjnej z ZS Lipiany, prowadzoną przez Artura Lipskiego. W eliminacjach było 1:0 dla Żabowa, finał przyniósł wynik 2:0, pieczętujący zwycięstwo piłkarzy  Cezarego Siepki. W meczu o 3 miejsce uczniowie Tomasza Pieńkowskiego z SP Warnice pokonali Kłodzino 4:0.

PMOS serdecznie dziękuje dyrektorowie OSiR Krzysztofowi Dębińskiemu za udostępnienie obiektu.

Przed nami letnie wakacje. Zachęcamy wszystkich  uczniów aby spędzili je aktywnie, na sportowo i nadrobili zaległości wynikające z obostrzeń pandemicznych. Zapraszamy wszystkich chętnych do bezpłatnego korzystania z powiatowych obiektów sportowych: boisko wielofunkcyjne przy ZS nr 1 w Pyrzycach i boisko Orlik przy ZS nr 2 CKU w Pyrzycach. Przygotowujemy cykl turniejów gier zespołowych i jesteśmy do Waszej dyspozycji. Życzymy wszystkich aktywnych wakacji spędzonych na sportowo. 

Wyniki:

1 m SP Żabów             opiekun Cezary Siepka

Skład: Filip Nowak, Jakub Marszałek, Mateusz Korniewicz, Eryk Chmiel, Igor Wiśniewski, Szymon Krupiński, Karol Olejniczak, Filip Konopacki, Norbert Krzyszka

2 m ZS Lipiany            opiekun Artur Lipski 

3 m Sp Warnice          opiekun Tomasz Pieńkowski 

4 m SP Kłodzino          opiekun Stanisław Warejko 

5 m SP z Oi Pyrzyce    opiekun Robert Toboła 

6 m SP Brzesko           opiekun Wojciech Zalewski 

7 m SP Żuków             opiekun Stanisław Warejko