trojboj la 2021 1 20210611 1182058164Ani na moment nie zatrzymują się lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, trenujący pod fachowym okiem Wojciecha Piwowarczyka. Po medalowych sukcesach w czwórboju lekkoatletycznym przyszła pora na triumfy w trójboju l.a. , składającym się z biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. W zawodach trójbojowych mogą startować uczniowie urodzeni w roku 2010 i młodsi.

Finał wojewódzki tych zawodów organizowanych przez WSZS w Szczecinie odbył się 9 czerwca 2021 r. w Złocieńcu. Powiat pyrzycki reprezentowali uczniowie SP z OI w Pyrzycach. Stadion lekkoatletyczny w Złocieńcu jest szczęśliwy dla sportowców z Pyrzyc, którzy zdobywali medale we wspomnianym wcześniej czwórboju, teraz przyszła kolej na trójbój.  Podopieczni Wojciecha Piwowarczyka ani myśleli obniżać loty i w pięknym stylu pokazali, że stanowią ścisłą czołówkę województwa zachodniopomorskiego. Dziewczęta występujące w składzie: Amelia Kacprzak, Aleksandra Łuszczyk, Dominika Paplicka, Maja Rządkowska, Laura Świercz nie miały sobie równych i sięgnęły po złote medale i zdobyły zasłużenie tytuł mistrzyń województwa. Do medali drużynowych Amelia Kacprzak dorzuciła jeszcze 3 złote medale indywidualne. Zwyciężyła klasyfikację indywidualną – 192 pkt, była najszybsza w biegu na 60 metrów - 8,67 s i oddała najdłuższy skok – 4,54 m. Dominacja Amelii na tle pozostałych startujących była bezdyskusyjna. A o przytłaczającej dominacji niech świadczy fakt, że Amelia w pojedynkę zdobyła więcej punktów niż zespól z Drawska.

Chłopcy z SP z OI w Pyrzycach zaprezentowali się  bardzo dobrze. Zajęli najbardziej nielubianą pozycję przez sportowców, czyli czwartą. Ich występ Wojciech Piwowarczyk ocenił pozytywnie, podkreślając, że cel został osiągnięty, czego dowodem było kilka rekordów życiowych a wśród nich skok w dal na odległość 4,15 m Wojciecha Jonasika. Ten wynik dał Wojtkowi brązowy medal indywidulanie.

Finał wojewódzki w trójboju l.a. był zwieńczeniem systematycznej i efektywnej pracy lekkoatletów trenujących pod kierunkiem Wojciecha Piwowarczyka.

Podsumowując kończący się rok szkolny, który w rzeczywistości trwał trochę ponad 2 miesiące w wydaniu stacjonarnym, uczniowie SP z OI w Pyrzycach zdobyli 3 medale drużynowo: sztafetowe biegi przełajowe chłopców – brąz, czwórbój la chłopców – srebro i trójbój la dziewcząt – złoto. Do tego wywalczyli 7 medali indywidualnie: 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Mimo pandemii zaliczyli wspaniały rok, pełen sportowych sukcesów.