mini pika nona chopcow 2021 2022 35 20210609 1590251056Wszyscy długo czekaliśmy na tę chwilę. Nareszcie można było zorganizować szkolne zawody rangi powiatowej po tylu miesiącach przymusowej przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Dlatego gdy tylko przepisy sanitarne na to pozwoliły Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach z radością i zapałem przystąpił do przeprowadzenia mistrzostw powiatu pyrzyckiego w piłce nożnej chłopców rocznik 2008 i młodsi. Zawody odbyły się 9  czerwca 2021 r. na stadionie miejskim im. Leszka Słoninki w Pyrzycach. Dzięki przychylności dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztofa Dębińskiego mecze odbywały się na doskonale przygotowanych boiskach płyty głównej. To była prawdziwa przyjemność grania dla młodych adeptów piłki nożnej na takiej nawierzchni. Dziękujemy za to dyrektorowi i pracownikom OSiR-u.

 

Można powiedzieć, że zawody to prawdziwy strzał w „10”, bo wzięły w nich udział reprezentacje 10 szkół podstawowych powiatu pyrzyckiego.

Drużyny podzielono na 3 grupy eliminacyjne, w których  grano systemem „każdy z każdym”. Widząc „głód piłki” u chłopców organizatorzy w porozumieniu z opiekunami postanowili rozegrać mecze nie tylko o miejsca 1 – 3, ale również o kolejne czyli 4 – 10. Dlatego wszyscy piłkarze mogli pobiegać za piłką minimum w czterech spotkaniach.

Mistrzami powiatu w tym wyjątkowym roku szkolnym zostali uczniowie SP z OI w Pyrzycach prowadzeni przez Roberta Tobołę. Jego podopieczni w całym turnieju stracili tylko 1 bramkę (z NSP Przelewice), strzelili zaś swoim rywalom 21 goli. Najbardziej zacięta walka toczyła się w III grupie  eliminacyjnej z udziałem NSP Przelewice, SP Lipiany i SP Kłodzino. Wszystkie zespoły uzyskały po 3 punkty i o kolejności zdecydowała różnica bramek. Najlepszą miała drużyna z Przelewic, która awansowała do finału obok Żukowa i Pyrzyc. Najbardziej zacięty pojedynek, wbrew pozorom, rozegrano nie w finale ale w fazie eliminacyjnej między SP Brzesko i SP z OI w Pyrzycach. I choć więcej sytuacji bramkowych mieli podopieczni Wojciecha Zalewskiego z SP Brzesko, to jednak remis dał awans do ścisłego finału piłkarzom z SP z OI w Pyrzycach, bo mieli lepszy stosunek bramek. Mecz godny finału, lecz losowanie zetknęło obie drużyny już w fazie eliminacyjnej,  Takie są uroki sportu. Warty podkreślenia jest fakt uczestnictwa w mistrzostwach wszystkich 4 szkół z gminy Przelewice.Brawo

Wyniki:

1 m SP z OI Pyrzyce                       opiekun Robert Toboła

Jan Pakuła, Marcel Kowalski, Wojciech Paplicki, Jakub Olszewski, Wiktor Kaczorowski, Jerzy Antczak, Aleksander Osiński, Adam Jankowski, Jakub Gapiński

2 m NSP Przelewice                        opiekun Michał Świercz

3 m SP Żuków                                opiekun Stanisław Warejko

4 m SP Brzesko                              opiekun Wojciech Zalewski

5 m OSW Pyrzyce                           opiekun  Jerzy Albrewczyński

6 m ZS Lipiany                                opiekun Tomasz Jurkiewicz

7 m SP Kłodzino                             opiekun Stanisław Warejko

8 m SP Żabów                                 opiekun Cezary Siepka

9 m SP Jesionowo                         opiekun Michał Diaków

10 m SP Mielęcin                           opiekun Edyta Antosik