medalowe przeaje 1 20201102 1461746682Dużym sukcesem zakończyły się finały wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych dla biegaczy z naszego powiatu. Zawody pierwotnie miały odbyć się w Tychowie, gdzie rozgrywane były od lat, ale ze względu na dużą liczbę zakażeń w tym regionie, przeniesiono je do Gryfina na 20 października 2020 r.

 

W finałach wzięły udział 4 drużyny, które wcześniej w Lipianach zostały mistrzami  powiatu pyrzyckiego. Tak się złożyło, że wszystkie ekipy to uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach. To duża zasługa Wojciecha Piwowarczyka, nauczyciela w-f w tej szkole i instruktora w PMOS w Pyrzycach, który potrafił skupić wokół siebie całkiem sporą grupę młodych biegaczy, a efekty pracy były już widoczne w Gryfinie.

Największe  szanse na wysoką lokatę dawano przed zawodami sztafecie chłopców z rocznika 2008 i młodsi. Te prognozy się sprawdziły. Drużyna w składzie: Nikodem Karpiński, Adrian Nowak, Piotr Maduzia, Krzysztof Kontroniewicz, Jan Pakuła i Marcel Kowalski nie zawiodła i zdobyła brązowy medal, stając się trzecią sztafetą w województwie zachodniopomorskim.  Wojewódzki finał sztafet to prestiżowa impreza, pokazująca siłę biegową szkół, dlatego zajęcie miejsca na podium to duże wyróżnienie i mobilizacja dla najlepszych.

Na miarę swoich możliwości spisały się 3 pozostałe sztafety z SP z OI w Pyrzycach. Dziewczęta 2008 r. i młodsze były 9, dziewczęta rocznik 2006 – 2007 zajęły 7 miejsce, a chłopcy z tych samych roczników również skończyli zawody na 7 miejscu.