ii wakacyjny turniej 4 20200806 200890081931 lipca 2020 roku odbył się wakacyjny turniej piłki nożnej zorganizowany przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Miejscem zmagań było tym razem boisko tartanowe przy ZS nr 1 w Pyrzycach. Korzystna pogoda zachęcała tego dnia do zmagań sportowych na wysokim poziomie.

 

Turniej rozpoczął się bez żadnych zakłóceń o godzinie 16:30. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów: Laski, Koty, Bizony, FC Korty oraz Buły. Organizatorzy zdecydowali się na rozgrywanie zawodów systemem każdy z każdym, a pojedynki trwały 12 minut. Grano systemem 4+1, ze zmianami lotnymi. Warto podkreślić, iż turniej stał na niezwykle wysokim poziomie, na co niewątpliwie wpływ miał fakt, iż większość uczestników stanowili obecni lub byli piłkarze lokalnych klubów sportowych. W zmaganiach równych sobie nie mieli zawodnicy wchodzący w skład zespołu „Laski”, którzy pewnie wygrali turniej, nie tracąc choćby punktu. Wyjątkowo zacięty pojedynek o srebrne medale stoczyły między sobą ekipy „Kotów” oraz „Bizonów”. W bezpośrednim spotkaniu lepsi byli ci pierwsi, dzięki czemu to oni mogli cieszyć się z wicemistrzostwa. Ich rywale musieli zadowolić się brązowymi medalami, co oczywiście również jest powodem do dumy. Nieco szczęścia zabrakło tym razem zawodnikom pozostałych drużyn, jednak im również należą się słowa uznania za stanięcie w szranki z kolegami z innych drużyn, i podjęcie zdrowej rywalizacji sportowej w duchu zasad fair-play.

Warto nadmienić, że turniej został perfekcyjnie przygotowany pod względem logistycznym. Dla każdego zawodnika zapewniona była nielimitowana woda pitna, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Oczywiście dla trzech najlepszych ekip przygotowane były pamiątkowe medale. Słowa uznania za przygotowanie organizacyjne tego wydarzenia kierujemy do Kamili Migdał – pracownicy PMOS, oraz jej przełożonego dyrektora tej instytucji Piotra Olecha. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy na ręce Pana Jerzego Albrewczyńskiego – nauczyciela WF w SOSW Pyrzyce, czuwającego nad prawidłowym przebiegiem zmagań piłkarskich na tym turnieju. Podziękowania kierujemy również do Jana Prokopa – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Pyrzyckiego, który istotnie przyczynił się do rozpropagowania wiadomości na temat turnieju, a także czuwał nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia.

Następny turniej piłki nożnej organizowany przez PMOS planowany jest na II połowę sierpnia, również na boisku tartanowym przy ZS nr 1 w Pyrzycach. Dokładniejsza data zostanie ogłoszona w późniejszym terminie. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnym wakacyjnym turnieju.

                                                                                                               

 J.P.