wakacyjny turniej 2020 10 20200714 1279451472Dnia 9 lipca 2020 roku odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach. Jak co roku, miejscem jego rozgrywania miało być boisko wielofunkcyjne przy ZS nr 1 w Pyrzycach, jednak deszczowa aura w ostatniej chwili pokrzyżowała te plany. Na szczęście, dzięki przychylności Dyrektora OSiR Pana Krzysztofa Dębińskiego, zawodnicy mogli stoczyć rywalizację na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Rolnej. Sprawna organizacja oraz niezwykła szybkość przekazania informacji za pomocą Internetu sprawiły, iż wszystkie zainteresowane osoby błyskawicznie dowiedziały się o zmianie miejsca rozgrywania turnieju, dzięki czemu nie trzeba było zmieniać jego daty.

 

Mimo powyższych perturbacji, turniej rozpoczął się punktualnie o godzinie 17. W szranki stanęło 6 zespołów: Orły, Koty, Laski, FC Bizony, Wściekłe Koguty oraz FC Korty. Organizatorzy zdecydowali się na podział zgłoszonych drużyn na dwie grupy. Grano systemem 4+1, a każdy pojedynek trwał 12 minut. Po niezwykle wyrównanej rywalizacji, najpierw w fazie grupowej, a następnie w play-offach, miano zwycięzców powędrowało do drużyny o nazwie „Orły”. Po zaciętej walce pokonali oni w finale drużynę „Kotów” wynikiem 1:0, której zawodnicy musieli zadowolić się srebrnymi medalami. Podium uzupełniła drużyna „Laski”, która pewnie pokonała „FC Bizony” w meczu o III miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim zdobywcom medali na tym turnieju, zwłaszcza tych z najcenniejszego kruszcu. Dziękujemy za udział także zawodnikom pozostałych drużyn, którzy mimo braku sukcesu zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Odrobina szczęścia mogła sprawić, że to właśnie oni świętowaliby sukces. Szczególne gratulacje kierujemy w stronę laureatów nagród indywidualnych. A są to: Krzysztof Mamuszka – najlepszy zawodnik, Łukasz Sznajdrowicz – król strzelców oraz Kacper Jarosz – najlepszy bramkarz.

Warto podkreślić, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie, nie tylko sportowym, ale również i organizacyjnym. Pomimo zmiany miejsca jego rozgrywania na zaledwie 2 godziny przed rozpoczęciem, pracownicy OSiR perfekcyjnie przygotowali parkiet hali oraz szatnie dla zawodników. Dla uczestników turnieju organizatorzy przygotowali kilka zgrzewek wody pitnej oraz słodki poczęstunek. Na zawodników pierwszych trzech ekip czekały medale oraz puchary, dodatkowymi nagrodami obdarzeni zostali zdobywcy nagród indywidualnych. Nagrody wręczali organizatorzy oraz pomysłodawcy tego turnieju: Piotr Olech – dyrektor PMOS, Ariel Ostolski – sędzia, nauczyciel WF w ZS nr 2 w Pyrzycach oraz Jan Prokop – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pyrzyckiego. 

Pierwszy turniej piłki nożnej po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 należy uznać za bardzo udany. Udało się bowiem zaktywizować znaczną grupę młodzieży oraz dorosłych, którzy zdecydowali się spędzić to czwartkowe popołudnie na sportowo. Szczególne podziękowania należą się Panu Arielowi Ostolskiemu, który niezawodnie czuwał nad prawidłowym przebiegiem zmagań sportowych. Raz jeszcze dziękujemy pracownikom OSiR na czele z dyrektorem placówki Krzysztofem Dębińskim, bez których przychylności turniej ten nie mógłby się odbyć. Olbrzymie wyrazy uznania kierujemy w stronę wszystkich uczestników zawodów, za zdrową, sportową rywalizację w duchu fair play. Jest to niezwykle budujące, że uznali oni, iż zwycięstwo za wszelką cenę nie jest celem samym w sobie. Co najmniej równie ważne jest bowiem poszanowanie rywali oraz zasad fair play.

 Następny turniej piłki nożnej organizowany przez PMOS planowany jest na 29 lipca. Tym razem miejscem zmagań będzie już boisko wielofunkcyjne przy ZS nr 1 w Pyrzycach, o ile oczywiście pogoda ponownie nie pokrzyżuje nam planów. Już dziś serdecznie zachęcamy do udziału w tych zmaganiach.

Jan Prokop