ferie 2020 1 20200224 1200008232Tradycją już stał się organizowany przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach cykl imprez sportowych w czasie zimowych ferii dla uczniów szkół i placówek oświatowych, którzy  nie wyjechali poza miejsce zamieszkania. W  dniach 17 – 21 lutego 2020 r. na hali OSiR w Pyrzycach i hali sportowo – rekreacyjnej w Lipianach PMOS zaproponował młodzieży turnieje piłki nożnej, siatkówki, badmintona oraz tenisa stołowego. Łącznie z oferty skorzystało blisko 250 osób, co należy uznać za frekwencyjny sukces.

 

17 i 18 lutego halę OSiR opanowali piłkarze. W poniedziałek w piłkę grali młodsi (rocznik 2007 i młodsi). Najlepiej zaprezentowali się piłkarze z SP w Kłodzinie, wygrywając wszystkie mecze. We wtorek grały grupy starsze (rocznik 2005, 2006, 2004 i starsi). Zwycięsko swoje pojedynki rozegrali zawodnicy z drużyny Spadochron Żabów (rocznik 2005-2006) i Sokół Pyrzyce (rocznik 2004 i starsi).

W środę na parkiecie pyrzyckiej hali OSiR dominowała siatkówka. Chociaż kilkudziesięcioosobowa grupa siatkarzy w tym samym terminie szlifowała formę na obozie w Świdwinie przed nowym sezonem  to i tak chętnych dziewcząt i chłopców nie zabrakło. 6 zespołów w różnych kategoriach wiekowych bawiło się siatkówką. W grupie młodszej triumfował zespół „Krzaki”, zaś w starszej zwyciężył „Miedwianin”. Warto odnotować obecność Szymona Pawickiego z AZS Częstochowa, który kilka dni wcześniej wywalczył ze swoją drużyną tytuł wicemistrza Polski juniorów a Szymon został wybrany najlepszym przyjmującym mistrzostw. Chociaż kontuzja uniemożliwiła mu granie to jego obecność była dla organizatorów dużym wyróżnieniem.

W czwartek 20 lutego młodzi sportowcy przenieśli się do hali sportowej w Lipianach, gdzie odbył się feryjny turniej badmintona w 6 kategoriach wiekowych.  Zdecydowana większość uczestników stanowili uczniowie ZS w Lipianach, gdzie badminton stał się znakiem firmowym. A uczniowie tej szkoły stanowią badmintonową czołówkę województwa grup dziecięcych i młodzieżowych.

W piątek 21 lutego znowu powrócono na obiekty OSiR w Pyrzycach. Ferie zakończono turniejem tenisa stołowego dla chętnych uczniów, którzy nie wyjechali na feryjny wypoczynek. Kilkunastu tenisistów rozegrało wiele pojedynków w swoich kategoriach wiekowych.

Pyrzycki PMOS ufundował najlepszym zespołom i zawodnikom pamiątkowe medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze. Dyrektor PMOS dziękuje nauczycielom w-f: Cezaremu Siepce, Stanisławowi Warejce, Jerzemu Albrewczyńskiemu, Arturowi Lipskiemu, Arielowi Ostolskiemu, Wojciechowi Zalewskiemu Józefowi Czaboćko, Bożenie Tołoczko, Danucie Kuźnickiej, Krzysztofowi Kędziorze, Krzysztofowi Trojanowskiemu, Przemysławowi Mierzwie za pomoc w sędziowaniu i organizacji turniejów.

Podziękowania należą się również pracownikom OSiR w Pyrzycach za przygotowanie obiektu i pomoc organizacyjną.