pika reczna imd i id 9 20200129 1145977920Mistrzostwa powiatu pyrzyckiego organizowane przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach zbiegł się z terminem mistrzostw Europy mężczyzn rozgrywanych w Szwecji, Austrii i Norwegii. Był to dodatkowy bodziec dla uczniów aby podpatrywać najlepszych szczypiornistów w Europie i próbować przenieść chociaż drobną część zagrań na szkolne parkiety.

 

Pierwsi swoje siły mogli sprawdzić uczniowie klas VII – VIII w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 22 stycznia 2020 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Wśród dziewcząt o tytuł mistrza powiatu walczyły 4 szkoły a wśród chłopców 6. Pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej pozwoliło rozwinąć pełną gamę zagrań w ataku i obronie. Część drużyn początkowo miała problem z odnalezieniem się na hali większej od tej, w której ćwiczą na lekcjach w – f. Kolejne pojedynki pokazały, że młodzi sportowcy potrafią szybko dostosować się do nowych warunków. 1 miejsce w kategorii dziewcząt zajęły piłkarki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach. Podopieczne Krzysztofa Kędziory grały w składzie: Vanessa Bulak, Kinga Chmielewska, Dominika Frątczak, Julia Ludwiczak, Oliwia Marczak. Chłopcy prowadzeni przez Artura Lipskiego z Zespołu Szkół w Lipianach, wygrywając wszystkie 4 mecze zapewnili sobie tytuł mistrza powiatu w roku szkolnym 2019/2020. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Wróblewski, Igor Muzyk, Krzysztof Kudrewicz, Piotr Szczęsny, Michał Sobolewski, Jakub Szwołko, Michał Mańka, Mateusz Maciejak, Filip Piotrowski, Jakub Trawiński, Michał Szczęsny.

28 stycznia 2020 r. w przelewickiej hali swoje mistrzowski zawody rozgrywali uczniowie klas IV – VI rocznik 2007 i młodsi. Łącznie gościliśmy 8 reprezentacji: 3 dziewcząt i 5 chłopców. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kłodzinie pod kierunkiem Stanisława Warejki: Oliwia Gajewska, Emilia Gajewska,  Rozalia Janczukiewicz, Nina Klemenska, Amelia Łukowska, Nina Ostrówka, Kalina Paplicka, Klaudia Zielińska okazały się najlepsze, a wśród chłopców mistrzowski tytuł w tym roku zdobyli piłkarze ręczni z SP z OI w Pyrzycach grający w składzie: Jakub Huska, Aleksander Kacprzak, Piotr Kaczorowski, Jan Pakuła, Maksymilian Podgórski, Mateusz Podkowa, Łukasz Łuszczyk.  Opiekunem drużyny był Krzysztof Kędziora.

Wyniki Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Dziewczęta:

1 m SP z OI Pyrzyce

2 m SP Kłodzino

3 m SP Bielice

4 m SP Żabów

Chłopcy:

1 m ZS Lipiany

2 m SP z OI Pyrzyce

3 m SP Żabów

4 m SP Kłodzino

5 m SP Bielice

6 m SP Mielęcin

Igrzyska Dzieci

Dziewczęta:

1 m SP Kłodzino

2 m ZS Lipiany

3 m NSP Przelewice

Chłopcy:

1 m SP z OI Pyrzyce

2 m SP Kłodzino

3 m SP Żabów

4 m ZS Lipiany

5 m NSP Przelewice