koszykowka lo 2019 7 20190215 1558672105Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach 13 lutego 2019 r. w sali gimnastycznej CKU zorganizował mistrzostwa powiatu pyrzyckiego w piłce koszykowej w ramach Licealiady. W zawodach wzięły udział dwie pyrzyckie szkoły ZS nr 1 i ZS nr 2 CKU. Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta, które grały 4 kwarty po 5 minut każda. Wygrały dziewczęta z CKU 16:8, zapewniając sobie tym samym prawo udziału w ćwierćfinale mistrzostw województwa.

W meczu chłopców padł wynik 20:7 dla uczniów ZS nr 1. Oni również wywalczyli sobie awans do ćwierćfinału prowadzonego przez WSZS w Szczecinie.

Poziom techniczno – taktyczny wszystkich drużyn nie był może na miarę NBA ale nie można było odmówić nikomu woli walki i chęci pokazania się z jak najlepszej strony.

Dyrektor PMOS składa serdeczne podziękowania Małgorzacie Ziobrowskiej i Krzysztofowi Szymańskiemu za przygotowanie tej powiatowej imprezy.