mistrzostwa nauczycieli 11 20180416 1952553460Jubileuszowe 20. Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Badmintonie odbyły się 14 kwietnia 2018 roku, tradycyjnie już w Choszcznie. Od 3 lat mistrzostwa noszą imię nieodżałowanego Wiesława Drewicza, pomysłodawcę i sędziego głównego zawodów, którego niestety nie ma już z nami.

Od 5 lat do Choszczna przyjeżdża ekipa Ziemi Pyrzyckiej aby sprawdzić swoją badmintonową formę. Medalowa passa została zachowana i w tym roku, bo warto przypomnieć, że nie było roku aby nasi badmintoniści nie zdobyli medalu.  W tej edycji mistrzostw wystartowało 54 pracowników oświaty z całej Polski: Warszawy, Krakowa, Gniezna, Gorzowa, Szczecina i wielu innych miejscowości. Rekordzistą był zawodnik z Gorlic, który aby dotrzeć do Choszczna musiał pokonać 778 km!

„Naszych” reprezentowało tym razem 4 zawodników: Anna i Piotr Klapenda (Kozielice), Sylwester Momot (Banie) i Piotr Olech (Pyrzyce). Śmiało można powiedzieć, że wróciliśmy „z tarczą”. Cała czwórka zdobyła medale, oczywiście w różnej konfiguracji. Najlepiej wypadł męski debel. Piotr Klapenda i Piotr Olech zajęli drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzów Polski w grze deblowej. Anna Klapenda zdobyła brązowy medal w kategorii +35 lat, a Sylwester Momot w parze z Mirosławem Muchalskim (Szczecin) zajął trzecie miejsce w debla.

W grze mieszanej małżeństwo A. i P. Klapenda zajęli 7 miejsce. Sylwester Momot i Piotr Olech w singlu pomyślnie przebrnęli eliminacje, lecz w ćwierćfinale nie sprostali późniejszemu wicemistrzowi (Piotr Adamczyk – Sławno) i mistrzowi Polski (Jarosław Drewniak- Warszawa).

Na uroczystym podsumowaniu z rąk władz samorządowych powiatu i gminy odbieraliśmy puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. Najważniejsze, że wszyscy zajęliśmy medalowe miejsca, bo mogliśmy się wspólnie cieszyć z sukcesów. O badmintonistach Ziemi Pyrzyckiej mówi się już w Polsce z szacunkiem, doceniając ich poziom sportowy (oczywiście na miarę swojego wieku 50+).

Jubileuszowe mistrzostwa zaszczycił prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.