Warnice śmiało można nazwać stolicą powiatu pyrzyckiego w indywidualnych biegach przełajowych. Od ładnych kilku lat w gminie Warnice rozgrywane są mistrzostwa powiatu w przełajach. Najpierw urokliwe Janowo było miejscem rozgrywania zawodów rangi mistrzowskiej, a od ubiegłego roku imprezę przeniesiono do Warnic. 11 kwietnia 2018 roku na obiektach sportowych gminy Warnice i przyległym im terenie parkowym uczniowie ze wszystkich 6 gmin powiatu pyrzyckiego walczyli na świetnie przygotowanych trasach. To zasługa nauczycieli Szkoły Podstawowej w Warnicach Katarzyny Stępień i Bożeny Hawryszków, które wspierał Tomasz Pieńkowski.
Oczywiście nad całością czuwała niestrudzona Anna Hackiewicz–Gębska, wójt gminy Warnice, która jak co roku pokazuje, że kierowana przez Nią gmina potrafi organizacyjnie sprostać masowej imprezie, gromadzącej ponad 300 uczestników. Podległe pani wójt służby oraz OSP z Warnic i Obryty dopełniły całości. Nie mogło zabraknąć gorącej herbaty, ożywczej wody i słynnych już smakowitych bułek, które co roku rozchodzą się jak przysłowiowe- nomen omen – świeże bułeczki!
Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach nagrodził 3 najlepszych zawodników w każdym biegu pamiątkowymi medalami, które wręczała dyrektor SP w Warnicach Ewa Rebeko. Oto zwycięzcy poszczególnych biegów:
SZKOŁY PODSTAWOWE
DZIEWCZĘTA
KLASA III – IV
- Nikola Tokarska SP Kozielice
- Martyna Wiśniewska SP Bielice
- Maja Kokoszyńska SP Żabów
- Łucja Zeuge SP Bielice
- Oliwia Mikulska SP Bielice
- Kinga Skrzypczak SP Brzesko
- Maja Ziomek SP Żabów
- Antonina Górna NSP Przelewice
- Nikola Terelak SP Żabów
- Julia Błażejewska SP z OI Pyrzyce
- Oliwia Piec SP Warnice
- Liwia Jałkiewicz SP Żuków
- Hanna Sarba SP Kozielice
- Wiktoria Górniak SP Żabów
- Oliwia Kurzawa SP Mielęcin
- Anna Gruszczyńska SP Brzesko
- Natalia Ziętarska SP Kozielice
- Justyna Mocarska SP Bielice
- Honorata Przepiórka SP Kozielice
- Marysia Oliejniczak SP Mielęcin
- Patrycja Ulanowska ZS Lipiany
- Julia Fedorowicz SP Żuków
- Natalia Marciniszyn SP Mielęcin
- Maja Mularczyk NSP Przelewice
- Oliwia Banasiewicz NSP Przelewice
- Kornelia Szpakowska ZS Lipiany
- Wiktoria Wójcik SP Okunica
- Amelia Adach SP Mielęcin
- Maria Miżyńska SP Żuków
- Klara Ziobrowska SP Lipiany
- Ola Ciszek SP z OI Pyrzyce
- Wiwiana Pieczonka SP Brzesko
- Amelia Szymik NSP Przelewice
- Amelia Kuzko ZS Lipiany
- Julia Nykiel SP Okunica
- Ula Maksymiak SP z OI Pyrzyce
- Kola Maciak SP z OI Pyrzyce
- Sara Malkiewicz SP Warnice
- Oliwia Piotrowska PSP Jesionowo
- Amelia Malewicz PSP Jesionowo
- Nikola Bernat SP Okunica
- Agata Furmańska SP Brzesko
- Amelia Dietrich SP Żuków
- Klaudia Pospychała SP Okunica
- Zofia Drewicz SP Warnice
CHŁOPCY
KLASA III – IV
- Dawid Kalinowski NSP Przelewice
- Jakub Miżyński SP Żuków
- Eryk Chmiel SP Żabów
- Jakub Huska SP z OI Pyrzyce
- Filip Konopacki SP Żabów
- Bartosz Osękowski SP z OI Pyrzyce
- Szymon Brzeskot SP Kozielice
- Kacper Sieczkowski SP Bielice
- Igor Gawera SP z OI Pyrzyce
- Karol Olejniczak SP Żabów
- Filip Woźniak SP Mielęcin
- Jakub Wójcik SP Żuków
- Kamil Pietrzak SP Warnice
- Igor Steplowski SP Żuków
- Paweł Bugaj SP Mielęcin
- Szymon Rozel SP Okunica
- Dominik Andrejczuk SP Lipiany
- Aleksander Biskup SP Żuków
- Jakub Bernacki SP Bielice
- Dylan Cichocki ZS Lipiany
- Maksymilian Śliwiński ZS Lipiany
- Jakub Strózik SP Mielęcin
- Leon Nowaczek SP Bielice
- Oskar Zdunek SP Kozielice
- Maurycy Ingielewicz SP Kozielice
- Paweł Polberg SP Okunica
- Alan Wójcik SP Żuków
- Marcel Filipiak ZS Lipiany
- Jakub Adamowicz SP Warnice
- Kacper Grab SP Mielęcin
- Jakub Król SP Bielice
- Michał Klimek SP Żabów
- Jakub Kulis SP Okunica
- Maciej Gawronowicz SP Warnice
- Mateusz Podkowa SP z OI Pyrzyce
- Antoni Gągda SP Warnice
- Jakub Łabuziński SP Pyrzyce
- Mikołaj Krzemiński SP Kozielice
- Maksymilian Ludwiczak SP Pyrzyce
- Szymon Skwarek SP Żuków
- Filip Gral SP Pyrzyce
- Igor Pytel PSP Jesionowo
- Oliwier Marszałek SP Okunica
- Damian Pałaszewski PSP Jesionowo
- Wiktor Karwowski SP Pyrzyce
DZIEWCZĘTA
KLASA V – VI
- Karolina Waliszewska SP z OI Pyrzyce
- Anna Zambrzycka SP z OI Pyrzyce
- Alicja Drozdowska ZS Lipiany
- Aleksandra Garmoza SP Warnice
- Wiktoria Mazur ZS Lipiany
- Jasmina Gruszkoś SP Pyrzyce
- Estera Radecka SP Brzesko
- Oliwia Sitarska SP Bielice
- Natalia Chrzanowska SP Mielęcin
- Olga Siepka SP Kozielice
- Julia Kita SP Bielice
- Nikola Ignasiak SP Bielice
- Weronika Górzyńska SP Brzesko
- Hanna Ogiejko SP Brzesko
- Nikola Kadłubek SP z OI Pyrzyce
- Patrycja Chwiluk SP Żabów
- Amelia Andrzejak SP z OI Pyrzyce
- Hanna Nowaczyk ZS Kozielice
- Wioletta Szkraba SP Bielice
- Natalia Huber SP Brzesko
- Joanna Struzik SP Żuków
- Wiktoria Terelak SP Żabów
- Natalia Skrobisz SP Kozielice
- Natalia Kochanowska SP Kozielice
- Amelia Kruszyna SP Warnice
- Patrycja Światłowska ZS Lipiany
- Marlena Sobolewska SP Żabów
- Patrycja Spałka SP Żuków
- Nadia Szalkiewicz SP Pyrzyce
- Zuzanna Balicka SP Mielęcin
- Wiktoria Gers SP Okunica
- Amelia Chałupka SP Żuków
- Eliza Fijałkowska SP Okunica
- Kaja Jaroszyńska SP Pyrzyce
- Dominika Kusztal SP Mielęcin
- Emilia Szczepaniak SP Mielęcin
- Laura Sulżycka SP Warnice
- Julia Wróbel SP Pyrzyce
- Martyna Paździerz SP Okunica
- Nadia Sobkowiak ZS Lipiany
- Aneta Sandt SP Żuków
- Zuzanna Bakun SP Warnice
- Julia Marszałek SP Żabów
- Natalia Sarnat SP Okunica
- Marta Spychalska NSP Przelewice
- Beata Bochan – Bochanowicz NSP Przelewice
- Julia Figiel NSP Przelewice
- Anastazja Cupak NSP Przelewice
CHŁOPCY
KLASA V – VII
- Filip Pawlak SP Warnice
- Krzysztof Kudrewicz ZS Lipiany
- Fabian Popielarczyk SP z OI Pyrzyce
- Arek Kukiełka SP Bielice
- Michał Szczęsny ZS Lipiany
- Piotr Szczęsny ZS Lipiany
- Mateusz Sykuła SP Żabów
- Wiktor Woźnicki NSP Przelewice
- Dawid Adach SP Mielęcin
- Karol Krawczak SP Mielęcin
- Szymon Krupiński SP Żabów
- Wiktor Brudło SP z OI Pyrzyce
- Szymon Wróblewski ZS Lipiany
- Adam Mroczek SP Kozielice
- Filip Nowak SP Żabów
- Jakub Mroczek SP Kozielice
- Michał Galas SP Kozielice
- Filip Wiśniewski SP Warnice
- Krystian Sitarski SP Bielice
- Mikołaj Smolak PSP Jesionowo
- Igor Wiśniewski SP Żabów
- Maksymilian Olech SP z OI Pyrzyce
- Jakub Niziński SP Kozielice
- Mateusz Banasiewicz NSP Przelewice
- Hubert Kuświk SP Bielice
- Paweł Stankiewicz SP Żuków
- Adrian Biskup SP Żuków
- Paweł Przemieniecki SP Bielice
- Kacper Bartosik SP Pyrzyce
- Rafał Kowalczyk SP Okunica
- Eryk Kaniewski SP z OI Pyrzyce
- Adam Myśliński SP Mielęcin
- Mateusz Piasecki SP Warnice
- Cezary Stańczak PSP Jesionowo
- Kajetan Starzyński PSP Jesionowo
- Dominik Rzeźnikowski SP Warnice
- Filip Balcerczak SP Mielęcin
- Maksymilian Wyrodek SP Okunica
- Jakub Piotrowski SP Okunica
- Brajan Grabowski SP Pyrzyce
- Dominik Szymik NSP Przelewice
- Jakub Trawiński NSP Przelewice
- Kajetan Kacprzak SP Pyrzyce
- Oliwier Nawrocki SP Okunica
- Oskar Gers SP Okunica
- Bartosz Kołodziejczak PSP Jesionowo
- Michał Stasiaczyk NSP Przelewice
DZIEWCZĘTA
IMS
- Roksana Kalinowska SP Pyrzyce
- Syntia Bryk SP z OI Pyrzyce
- Zuzanna Grudzień SP Pyrzyce
- Amelia Kuraszewska SP Kozielice
- Roksana Cicholińska NSP Pyrzyce
- Joanna Nowak SP Warnice
- Kasta Stańczak SP Bielice
- Kaja Dębowska SP Pyrzyce
- Natalia Pietras ZS Lipiany
- Amelia Mrula SP Kozielice
- Martyna Walinowska ZS Lipiany
- Bianka Łakatosz SP z OI Pyrzyce
- Weronika Dyszkiewicz SP z OI Pyrzyce
- Julia Sielska ZS Lipiany
- Andżelika Szymańska SP Pyrzyce
- Karlina Sarnocińska NSP Pyrzyce
- Amelia Czawłytko SP Warnice
- Wiktoria Wilk ZS Lipiany
- Wiktoria Kazek SP Warnice
- Karolina Gawronowicz SP Warnice
- Karina Mika SP Bielice
- Oliwia Cieślik SP Kozielice
- Oliwier Kwiecień SP Kozielice
- Oliwia Lenartowicz PSP Jesionowo
- Wiktoria Kornacka NSP Pyrzyce
- Jagoda Janeczek NSP Pyrzyce
- Aurelia Matyńka SP z OI Pyrzyce
- Weronika Raj SP Bielice
- Sabina Matuszewska SP Bielice
- Dominika Paliwoda Gim. OZP Przelewice
- Wiktoria Duk Gim. OZP Przelewice
- Zuzanna Augustynowicz Gim. OZP Przelewice
- Lena Augustynowicz Gim. OZP Przelewice
CHŁOPCY
IMS
- Szymon Borowiec SP Kozielice
- Patryk Białkowski ZS Lipiany
- Wiktor Gronkowski SP Kozielice
- Mikołaj Iwasiuk SP Warnice
- Mateusz Rość ZS Lipiany
- Kacper Szurko ZS Lipiany
- Eryk Rzeszkowski SP Kozielice
- Paweł Dowbusz SP Warnice
- Oskar Duk G. OZP Przelewice
- Mateusz Frankowski SP Warnice
- Jakub Wołowiec GS Pyrzyce
- Łukasz Bochan – Bochanowicz GS Pyrzyce
- Łukasz Podraska SP Żabów
- Jacek Pietrzycki G OZP Przelewice
- Mateusz Serafin SP Warnice
- Łukasz Sznajdrowicz SP Pyrzyce
- Eryk Kurzyk SP Pyrzyce
- Wojtek Laskowski SP Pyrzyce
- Aleksander Laskowski SP Żabów
- Jakub Woliński SP Żabów
- Kacper Krawczak SP Kozielice
- Jakub Ciepliński ZS Lipiany
- Miłosz Grzybowski NSP Przelewice
- Dominik Molęda SP Bielice
- Miłosz Podsiadło GS Pyrzyce
- Grzegorz Kwiatkowski G OZP Przelewice
- Mateusz Skiba SP Żabów
- Tomasz Szczerbiński SP Bielice
- Dawid Mocarski SP Bielice
- Kamil Szkraba SP Bielice
- Mateusz Fejczuk GS Pyrzyce
- Dawid Marszałek SP Pyrzyce
DZIEWCZĘTA:
LO
- Agata Pitura OSW Pyrzyce
- Wiktoria Węgrzynowska ZS nr 1 Pyrzyce
- Ewa Zielińska OSW Pyrzyce
- Paulina Kaczmarek ZS nr 1 Pyrzyce
- Weronika Staszak ZS nr 1 Pyrzyce
- Patrycja Górka OSW Pyrzyce
- Katarzyna Rutz OSW Pyrzyce
- Alicja Wójcicka ZS nr 1 Pyrzyce
CHŁOPCY:
LO
- Jakub Günther ZS nr 1 Pyrzyce
- Dominik Pszczoła ZS nr 1 Pyrzyce
- Filip Kacprzak ZS nr 1 Pyrzyce
- Mateusz Misztal ZS nr 1 Pyrzyce
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
DZIEWCZĘTA
SZKOŁA
- SP Bielice
- SP Kozielice
- SP Żabów
- SP z OI Pyrzyce
- SP Brzesko
- SP Lipiany
- SP Mielęcin
- SP Żuków
- SP Warnice
- NSP Przelewice
- SP Okunica
- SP Pyrzyce
- PSP Jesionowo
CHŁOPCY
- SP Żabów
- SP Lipiany
- SP z OI Pyrzyce
- SP Bielice
- SP Kozielice
- SP Mielęcin
- SP Warnice
- SP Okunica
- SP Żuków
10 NSP Przelewice
11 PSP Jesionowo
12 SP Pyrzyce
POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY
DZIEWCZĘTA
1 SP Pyrzyce
2 SP Lipiany
3 SP z OI Pyrzyce
4 SP Kozielice
5 SP Warnice
6 GS Pyrzyce
7 SP Bielice
8 G.OZP Przelewice
9 PSP Jesionowo
CHŁOPCY
1 SP Kozielice
2 SP Lipiany
3 SP Warnice
4 GS Pyrzyce
5 SP Żabów
6 SP Pyrzyce
7 SP Bielice
8 G.OZP Przelewice
9 NSP Przelewice
LICEALIADA
DZIEWCZĘTA
1 m. OSW Pyrzyce
2m. ZS nr1 Pyrzyce
CHŁOPCY
1m. ZS nr 1 Pyrzyce