foto1
Rozwój zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży
foto1
Organizacja imprez i zawodów sportowych
foto1
Szkolenia w sekcjach sportowych
foto1
Organizacja masowych imprez sportowo - rekreacyjnych
foto1
Kształtowanie nawyków czynnego wypoczynku poprzez turystykę i krajoznawstwo
Witamy na oficjalnej stronie Powiatowego Miedzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach


Igrzyska Dzieci

Zobacz aktualną tabelę

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Zobacz aktualną tabelę

Kalendarium

Czytaj więcej

czworboj 2017 12 20170601 2096129827Na stadionie miejskim im. Leszka Słoninki w Pyrzycach 25 maja 2017 r. odbył się powiatowy czwórbój i trójbój lekkoatletyczny dla szkół podstawowych. Każdy uczestnik czwórboju w trakcie trwania zawodów biega na 60 metrów, skacze w dal, rzuca piłeczką palantową a na koniec bieg długi – 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. To taka namiastka lekkoatletycznego wieloboju, w którym trzeba wykazać się dużą wszechstronnością. Od szybkości poprzez skoczność i umiejętność dalekiego rzucania  do wytrzymałości w biegu długim. Czwórbój przeznaczony jest dla uczniów klas VI, zaś trójbój pomniejszony o bieg długi dla uczniów klas V.

W zawodach wzięły udział reprezentacje 6 szkół naszego powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt tytuł mistrza powiatu wywalczyły lekkoatletyki z SP z OI w Pyrzycach w składzie: Syntia Bryk, Bianka Łakatosz, Weronika Dyszkiewicz, Aleksandra Boncela, Dominika Podskalna – opiekun Gabriela Czaja. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie ZS w Lipianach w składzie: Mateusz Sykuła, Mateusz Rość, Krzysztof Cech, Paweł Czaniewski, Piotr Sosnowski, Igor Gonerka – opiekun Tomasz Jurkiewicz.

Natomiast w indywidulanym trójboju la najlepsi okazali się: Wioletta Szkraba – ZSP Bielice, Marlena Sobolewska – SP Żabów, Nikola Ignasiak – ZSP Bielice, Karol Tomaszewski – SP Żabów, Michał Szczęsny – ZS Lipiany, Piotr Szczęsny – ZS Lipiany.

Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy serdecznie dziękuje młodzieżowym sędziom z ZS nr 1 i ZS nr 2 CKU w Pyrzycach za pomoc w sędziowaniu zawodów, a Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za udostepnienie i przygotowanie obiektu przy ulicy Sportowej .