badminton 2017 6 20170316 1919853075Po raz pierwszy w historii  Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego jednego dnia rozegrano  mistrzostwa powiatu pyrzyckiego szkół podstawowych, gimnazjalnych i placówek ponadgimnazjalnych w badmintonie. Miało to miejsce 14 marca 2017 roku w hali rekreacyjno – sportowej w Lipianach. 7 kortów tętniło życiem od godziny 9.00 do 15.00. O tytuł mistrza powiatu walczyło 6 podstawówek, 7 gimnazjów i 3 szkół ponadgimnazjalnych. Blisko 70 uczniów próbowało swoich sił w kometce.

Każda szkoła miała prawo wystawić do gry 4 osoby (2 dziewczęta i 2 chłopców). Ze względu na dużą liczbę grających grano do 2 wygranych setów do 11 pkt. Sędzią głównym był Krzysztof Trojanowski – organizacyjny lider w naszym powiecie, znany już w czołowych ośrodkach badmintona województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Pomagali mu uczniowie ZS w Lipianach.

Mistrzostwa oglądała wicedyrektor ZS w Lipianach Aneta Binkowska, która jak się okazało też „zaraziła” się badmintonem i jeśli tylko czas pozwala gra w pięknej lipiańskiej hali. Wcześniej grała również w tenisa stołowego z sukcesami na poziomie wojewódzkim. Krzysztof Trojanowski przygotował interesujący pokaz multimedialny, a zawodnicy i nauczyciele na bieżąco mogli śledzić wyniki na ekranie, systematycznie wprowadzane przez Niego drogą elektroniczną. Chociaż nie było najmniejszych przestojów to zawody trwały jednak blisko 6 godzin. Ale są też plusy. Jednocześnie rozegrano 3 turnieje dla różnych typów szkół. Zyskały na tym szczególnie zespoły szkół, które zaoszczędziły na transporcie oraz pyrzyckie szkoły np. ZS nr 1, GMS i GS przyjechały jednym busem. Ozdobą turnieju był pojedynek dwóch gimnazjalistów Filipa Łukowskiego (Lipiany) i Wiktora Gronkowskiego (Kozielice). Pierwszy to aktualny wicemistrz wojewódzkiej Gimnazjady, drugi to robiący stałe postępy obiecujący zawodnik. Wiktor 2 razy prowadził 10 :8, jednak rutyna i „chłodna” głowa pozwoliły Filipowi sięgnąć po zwycięstwo.

Szczególne podziękowania należą się Krzysztofowi Trojanowskiemu, który organizację dużego, trudnego logistycznie turnieju zdał na „6”.

Wyniki:

Szkoły podstawowe:

1 m SP Żabów            opiekun Cezary Siepka

(Katarzyna Kryszkiewicz, Marika Mika, Mateusz Skiba, Jakub Woliński)

2 m ZS Kozielice

3 m ZS Lipiany

4 m SP Mielęcin

5 m ZSP Bielice

6 m SP z OI Pyrzyce

Szkoły gimnazjalne:

1 m ZS Lipiany          opiekun Krzysztof Trojanowski

(Natalia Okraszewska, Amelia Pytel, Filip Łukowski, Jędrzej Rękawek)

2 m ZS Kozielice

3 m PG Pyrzyce

4 m GS Pyrzyce

5 m GSM Pyrzyce

6 m ZSP Bielice

7 m ZS Warnice

Szkoły ponadgimnazjalne:

1 m ZS nr 2 CKU Pyrzyce     opiekun Grzegorz Młynarski

(Kamila Wudarczyk, Aleksandra Oleś, Bartosz Majewicz, Artur Witorzeńć)

2 m ZS nr 1 Pyrzyce

3 m ZS Lipiany