Ostatni okres dla pyrzyckiej siatkówki to intensywne zmagania najmłodszych adeptów tej dyscypliny na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. A wszystko zaczęło się od … 10.05.2016 roku odbył się w Pyrzycach turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej chłopców. Prawo gry w tym turnieju wywalczyły cztery najlepsze zespoły, które wcześniej przebrnęły przez eliminacje na poziomie gmin, powiatów , regionów oraz półfinałów.

Drużyna SP z OI w Pyrzycach nie była gościnna i wygrała wszystkie trzy spotkania finałowe  zdobywając złoty medal mistrzostw województwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej WSZS w Szczecinie. Pierwsze miejsce w województwie stało się przepustką do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej,  który odbył się w dniach26-29.05.2016 w odległych Głuchołazach, które znane są  zwłaszcza starszym pyrzyckim siatkarzom z organizowanych tam przed kilku laty obozów sportowych. Podczas trzydniowej rywalizacji sportowej na parkietach hali sportowej ośrodka Banderoza i rozegraniu siedmiu spotkań młodzi siatkarze z Pyrzyc reprezentujący swoją szkołę uplasowali się na X miejscu w Polsce.

Skład złotej drużyny Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach:

Szymon Pawicki, Wiktor Siwek, Michał Borecki, Tytus Osękowski, Kacper Kasprzak, Michał Świercz, Jakub Pietrzak, Jakub Balcerczak, Adam Toboła, Bartosz Kruszewski, Kacper Maciszewski- opiekun Rafał Krzentowski, Bożena Tołoczko.

Po rozgrywkach szkolnych nadszedł czas na rozgrywki klubowe o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego. Od kilku lat najmłodsi siatkarze  rywalizują o miano najlepszy w rozgrywkach Zachodniopomorski Mini Volley Cup oraz Kinder + Sport.  W tym roku  w kategorii „4” młodzi siatkarze z Pyrzyc ( dwie drużyny) walczyli w Koszalinie o miano najlepszych. Tym razem pierwsza czwórka w ścisłym finale musiała uznać wyższość siatkarzy z Darłowa i zdobyła srebrny medal, który stał się przepustką do finału centralnego. Drugi zespół uplasował się na bardzo dobrym VI miejscu w województwie.

Skład drużyny LMKS Żak-Espadon Pyrzyce:

I zespół – Marcel Pszczoła, Kacper Dzięgielewski, Szymon Pawicki, Michał   Borecki, Tytus Osękowi – opiekun Rafał Krzentowski;

II zespół – Wiktor Siwek, Kacper Kasprzak, Michał Świercz, Jakub Pietrzak, Jakub Balcerzak- opiekun Rafał Krzentowski.

Najmłodsi  siatkarze – uczniowie klas IV rywalizowali także o miano najlepszych w województwie. Po przejściu eliminacji pyrzycka „2” rywalizowała w dniu 05.06.2016 w  Szczecinku o miano najlepszej drużyny w swojej kategorii. Młodzi siatkarze stanęli na wysokości zadania  i ze Szczecinka wrócili ze złotym medalem, który także stał się przepustką do finału ogólnopolskiego.

Skład złotej drużyny LMKS Żak_ Espadon Pyrzyce:

Adam Toboła, Bartosz Kruszewski, Karol Tomaszewski – opiekun Bożena Tołoczko.

Po rozgrywkach szkolnych i klubowych nadszedł czas na rozgrywki drużyn mieszanych w ramach projektu Orlik Volleymania. Nasi młodzi siatkarze tym razem połączeni z drużyną dziewcząt ze Szczecina wygrali  rozgrywki w jednym z sześciu regionów naszego województwa i wywalczyli prawo gry w turnieju makroregionalnym we Włocławku. Drużyna Champimy Zachodniopomorskiego I pod opieką Alicji Kuś oraz Rafała Krzentowskiego w całym turnieju przegrała tylko jedno spotkanie z drużyną z  Gdańska i uplasowała się na bardzo dobrym drugim miejscu i jako jedyna drużyna z województwa zachodniopomorskiego będzie rywalizowała w Finale Centralnym tych rozgrywek w dalekim Kaliszu.

Młodzi siatkarze z Pyrzyc reprezentują SP z OI, klub LMKS Żak- Espadon Pyrzyce oraz Pyrzycką Akademię Siatkówki.