21 maja 2025 r. na sportowych obiektach ZS nr 2 CKU w Pyrzycach odbył się finał powiatowy lekkoatletycznego czwórboju i trójboju. Do tej pory zawody te odbywały się na stadionie miejskim im. Leszka Słoninki w Pyrzycach, lecz trwająca modernizacja obiektu przy ulicy Sportowej uniemożliwiła przeprowadzenie tej imprezy. Dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach składa serdeczne podziękowania dyrektorowi ZS nr 2 CKU Kindze Kubackiej za udostępnienie stadionu, a Arielowi Ostolskiemu i Grzegorzowi Młynarskiemu za przygotowanie odpowiedniej bazy lekkoatletycznej. Bez ich pomocy przeprowadzenie finałów powiatowych byłoby niemożliwe.
Martwi natomiast słaba frekwencja – tylko 3 szkoły wystawiły swoje reprezentacje: SP z OI w Pyrzycach, SP Pyrzyce przy ul. Rejtana i SP Kozielice. Absencja ta spowodowana jest kilkoma czynnikami m.in. okres szkolnych wycieczek, brak bazy lekkoatletycznej itp.
Miejmy nadzieję, że po oddaniu nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Pyrzycach wzrośnie zainteresowanie lekkoatletyką. Trójbój obejmuje bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową i jest skierowany do uczniów klas IV i młodszych, zaś czwórbój uzupełnia bieg długi, 600 m dla dziewcząt, 1000 m dla chłopców. Suma punktów zdobytych przez drużynę we wszystkich konkurencjach określa jej miejsce klasyfikacji zespołowej. Klasą samą dla siebie były uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, zwycięzcy we wszystkich czterech kategoriach.
Tym samym wywalczyli sobie udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się pod koniec maja w Złocieńcu. Po osiągniętych wynikach rysuje się szansa na wysokie miejsca podopiecznych Wojciecha Piwowarczyka. Największą szansę na medale mają dziewczęta z czwórboju, a osiągnięty wynik punktowy pozwala z optymizmem czekać na rozstrzygnięcie finału wojewódzkiego.
Poniżej przestawiamy kolejność rywalizacji:
Trójbój lekkoatletyczny dziewcząt:
1 m SP z OI Pyrzyce
(Natasza Górska, Hanna Dłutowska, Maria Krzewicka, Lena Falandysz, Alicja Kudyba, Zlata Demchenko)
2 m SP Kozielice
3 m SP Pyrzyce
Chłopcy:
1 m SP z OI Pyrzyce
(Michał Słowik, Jakub Daniłowski, Olaf Pawłowski, Marcel Głowacki, Fabian Ostolski, Maciej Jędrzejczyk)
2 m SP Kozielice
3 m SP Pyrzyce
Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt
1 m SP z OI Pyrzyce
(Melania Wróblewska, Malwina Bułanowska, Lena Urbaniak, Lena Bartczak, Łucja Rządkowska, Zuzanna Kostrzewa)
2 m SP Pyrzyce
3 m SP Kozielice
Chłopcy:
1 m SP z OI Pyrzyce
(Adrian Bartosik, Nikodem Pluta, Gracjan Cielek, Mateusz Kapłon, Jakub Soliński, Sasza Basztyński)
2 m SP Kozielice
3 m SP Pyrzyce