sbp 2021 50 20211001 1105531998Lekkoatletyczny rok szkolny 2021/2022 miał swój początek 30 września 2021 r. w Lipianach. Właśnie w tym dniu Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach zaplanował finał powiatowy Sztafetowych Biegów Przełajowych. Na trasach biegowych przy Miejsko – Gminnym Ośrodku  Kultury, ponad 220 uczestników walczyło o tytuł mistrza powiatu pyrzyckiego w kategorii  dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawody otworzył burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski, dziękując za przybycie na malownicze tereny przy jeziorze Wądół. Życzył wszystkim sportowcom zdrowej, prowadzonej w duchu fair play rywalizacji i zapewnił, że Lipiany są otwarte na kolejne sportowe inicjatywy. Dorota Chrobrowska, dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach  podkreśliła, że każdy z uczestników mistrzostw jest zwycięzcą, przekraczając linię mety bez względu na zajęte miejsce.

 

Przed biegami profesjonalną rozgrzewkę prowadziła Agnieszka Babicka, która wraz z mężem Damianem prowadzi firmę „Step by step Babiccy”. Dzięki ich uprzejmości na linii startu i mety stanęła dmuchana brama, pozwalająca startującym na lepszą orientację przy strefie zmiana. Po części organizacyjnej nadszedł czas na prawdziwe bieganie.  Na pierwszy ogień poszły dziewczęta rocznik 2009 i młodsze. Honorowym starterem był burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski. Na starcie stanęło 6 ekip. Po dziewczętach swoich sił próbowali chłopcy z tego samego rocznika, których wystartował Damian Babicki. Oba biegi zakończyły się triumfem uczniów z Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach. Później rywalizowały uczennice z rocznika 2007-2008 (klasy VII-VIII), które wraz z biegaczkami ze szkół ponadpodstawowych (rocznik 2002 młodsze) wybiegli na trasę po sygnale danym przez Agnieszkę Babicką. Po raz trzeci wygrały dziewczęta z SP z OI w Pyrzycach (klasy VII –VIII), wśród szkół ponadpodstawowych zwyciężyły uczennice ZS nr 1 w Pyrzycach. Ostatni bieg w wykonaniu chłopców rozpoczął się po wydaniu komendy przez Annę Hackiewicz-Gębską, zastępcę burmistrza Lipian. Zwycięzcami zostali uczniowie z SP z OI w Pyrzycach (klasa VII-VIII) i ZS nr 1 w Pyrzycach (rocznik 2002 i młodsi).

Trudno sobie wyobrazić Sztafetowe Biegi Przełajowe w Lipianach bez kultowej grochówki, która stawia na nogi najbardziej zmęczonych biegaczy. Ma niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju smak i aromat. Wszystko to za sprawą Beaty Czarniewskiej i Katarzyny Ulanowskiej. Wielkie dzięki. Dodatkowo wszyscy uczestnicy biegów mogli napić się ciepłej herbaty.

Gotowi nieść pomoc byli członkowie Powiatowego Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat”. Na szczęście wiele pracy nie mieli.

Podziękowania kieruję również do nauczycieli w-f ZS w Lipianach i instruktorów PMOS: Artura Lipskiego, Krzysztofa Trojanowskiego i Przemysława Mierzwy za przygotowanie tras biegowych i całej oprawy mistrzostw.

Marcin Hippmann, dyrektor Lipiańskiego MGOK również stanął na wysokości zadania, przygotowując obiekt do rozgrywania zawodów na najwyższym poziomie. Sędziemu  głównemu, Piotrowi Klapendzie również dziękuję za sprawną obsługę imprezy.

Wyniki:

Szkoły podstawowe rocznik 2009 i młodsze

Dziewczęta:

I m SP z OI Pyrzyce                        op. Wojciech Piwowarczyk                      

II m SP Żabów                                              

III m SP Lipiany                                          

IV m SP Bielice                    

V m SP Pyrzyce (Rejtana)

VI m SP Warnice                

VII m NSP Przelewice       

Chłopcy:

I m SP z OI Pyrzyce                        op. Wojciech Piwowarczyk          

II m ZS Lipiany                               

III m NSP Przelewice                      

IV m SP Warnice                             

V m SP Bielice                                 

VI  m SP Pyrzyce (Rejtana)                     

VII m SP Żabów                              

 

Szkoły podstawowe rocznik 2007-2008

Dziewczęta

I m SP z OI Pyrzyce             op. Wojciech Piwowarczyk                      

II m SP Bielice                                

III m SP Żabów                               

IV m NSP Przelewice                    

V m SP Warnice                            

VI m ZS Lipiany                                

Chłopcy:

I m SP z OI  Pyrzyce                        op. Wojciech Piwowarczyk

II m SP Żabów                                

III m SP Bielice                               

IV m ZS Lipiany                             

V m SP Warnice                              

VI m NSP Przelewice                    

VII m SP Pyrzyce

Szkoły podstawowe rocznik 2002 i młodsze

Dziewczęta             

I m ZS nr 1  Pyrzyce                       op. Janusz Michalski

II m ZS nr 2 CKU Pyrzyce

III m ZS Lipiany

Chłopcy:

I m ZS nr 1 Pyrzyce                        op. Dariusz Jagiełło

II m ZS nr 2 CKU Pyrzyce

III m ZS Lipiany