turniej viii 2021 2 20210901 1052135438Dnia 30 sierpnia 2021 roku odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Tradycyjnie letnie turnieje rozgrywane są na boisku wielofunkcyjnym przy ZS nr 1 w Pyrzycach, jednak deszczowa aura pokrzyżowała dziś te plany. Na szczęście, dzięki przychylności Dyrektora OSiR Krzysztofa Dębińskiego, zawodnicy mogli stoczyć rywalizację na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Rolnej. Sprawna organizacja oraz niezwykła szybkość przekazania informacji za pomocą Internetu sprawiły, iż wszystkie zainteresowane osoby błyskawicznie dowiedziały się o zmianie miejsca rozgrywania turnieju, dzięki czemu nie trzeba było zmieniać jego daty.

 

Turniej rozpoczął się punktualnie o godzinie 17. W szranki stanęło aż 7 zespołów: FC Pogoń, Rekiny, Brzesko, Korty, Swochowo Perspektywy, Inter Miami oraz Promil Mechowo. Jest to ogromny sukces frekwencyjny, zwłaszcza że rano nie było pewne, czy wystąpi choćby 5 ekip. Organizatorzy zdecydowali się na grę systemem „każdy z każdym”. Grano składami 4+1, a ze względu na limitowany czas oraz nadspodziewanie dużą liczbę drużyn, każdy pojedynek trwał zaledwie 6,5 minuty. Po stoczeniu 21 pojedynków (każda drużyna zagrała po 6 meczów), bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy drużyny Inter Miami, którzy zdobyli aż 16 punktów na 18 możliwych! W składzie mistrzowskiej ekipy znaleźli się: Łukasz Podraska, Wiktor Piwoni, Jakub Wróblewski, Dawid Wróbel, Oliwer Masiowski oraz Alan Świetliński. Zdecydowanie bardziej zacięta walka toczyła się o pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie zdobycie II miejsca świętowali zawodnicy z Brzeska, a brązowe medale przypadły drużynie FC Pogoń. Serdecznie gratulujemy wszystkim zdobywcom medali na tym turnieju, zwłaszcza tych z najcenniejszego kruszcu. Dziękujemy za udział także zawodnikom pozostałych drużyn, którzy mimo braku sukcesu zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Odrobina szczęścia mogła sprawić, że to właśnie oni świętowaliby sukces, sprawa miejsc na podium rozstrzygała się do końcowego gwizdka sędziego w ostatnim meczu!

Warto podkreślić, że turniej stał na niezwykle wysokim poziomie, nie tylko sportowym, ale również i organizacyjnym. Pracownicy OSiR perfekcyjnie przygotowali parkiet hali oraz szatnie dla zawodników. Dla uczestników turnieju organizatorzy przygotowali kilka zgrzewek wody pitnej oraz słodki poczęstunek. Ponadto na zawodników pierwszych trzech ekip czekały pamiątkowe medale, które w imieniu organizatora wręczał Jan Jakub Prokop – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pyrzyckiego.

Ostatni turniej piłkarski tegorocznych wakacji należy uznać za bardzo udany. Udało się bowiem zaktywizować znaczną grupę młodzieży oraz dorosłych, którzy zdecydowali się spędzić to poniedziałkowe popołudnie na sportowo. Szczególne podziękowania należą się Panu Michałowi Wartalskiemu, który niezawodnie czuwał nad prawidłowym przebiegiem zmagań sportowych. Dziękujemy również pracownikom PMOS: Kamili Migdał i dyrektorowi jednostki Piotrowi Olechowi, za przygotowanie napojów, poczęstunku oraz medali. Słowa podziękowań kierujemy także do Wiktora Makowskiego – opiekuna boiska tartanowego, za perfekcyjne przygotowanie turnieju pod względem logistycznym, oraz do Jana Jakuba Prokopa, który pomógł rozpropagować wśród pyrzyckiej młodzieży informację o turnieju. Olbrzymie wyrazy uznania kierujemy w stronę wszystkich uczestników dzisiejszych zawodów, za zdrową, sportową rywalizację w duchu fair play. Jest to niezwykle budujące, że uznali oni, iż zwycięstwo za wszelką cenę nie jest celem samym w sobie. Co najmniej równie ważne jest bowiem poszanowanie rywali oraz zasad fair play.

Dziękujemy za spędzenie tegorocznych wakacji „na sportowo”! Jednocześnie przypominamy, że boisko wielofunkcyjne przy ZS nr 1 w Pyrzycach jest do Waszej dyspozycji również we wrześniu, w godzinach popołudniowych. Zachęcamy do korzystania z niego i rozwijania swoich sportowych pasji!