siatkowka id i lo 35 20200228 1391173280Luty to czas szkolnych rozgrywek w piłce siatkowej na szczeblu powiatu. Dlatego Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach zaplanował te zawody w tym terminie. Jako pierwsi o tytuł mistrza powiatu pyrzyckiego walczyli uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2007 i młodsi). Mecze rozgrywane były 26 lutego br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Zgłoszonych zostało 7 drużyn (3 w kategorii dziewcząt i 4 chłopców). Zawody sędziowali siatkarze LMKS „Żak” Pyrzyce Wiktor Majda i Jakub Dub. Małą niespodzianką zakończyły się rozgrywki dziewcząt wśród których dość nieoczekiwanie triumfowały uczennice Szkoły Podstawowej w Mielęcinie pod kierunkiem Edyty Antosik.

 

Niespodzianki nie było w konfrontacji chłopców. Zdecydowanym faworytem byli siatkarze z SP z OI w Pyrzycach prowadzeni przez Rafała Krzentowskiego, którzy z dużą przewagą  wygrywali swoje pojedynki. Dziewczęta z Mielęcina i chłopcy z Pyrzyc będą reprezentowali powiat pyrzycki na zawodach regionalnych.

Następnego dnia w czwartek 27 lutego na siatkarskie boisko wybiegli chłopcy ze szkół ponadpodstawowych (rocznik 2000 i młodsi). O zwycięstwo walczyli reprezentanci dwóch pyrzycki szkół ZS nr 1 i ZS nr 2 CKU. Przed meczem szanse na zwycięstwo trudno było wskazać zdecydowanego faworyta, gdyż oba zespoły w swoich szeregach mają siatkarzy pyrzyckiego „Żaka”. Pierwsze dwa sety padły łupem siatkarzy z liceum, ale w trzecim secie reprezentanci CKU pokazali, że stać ich na wygranie tego pojedynku. Sporo emocji dostarczył set czwarty, wygrany nieznacznie przez podopiecznych Dariusza Jagiełły, który przypieczętował zwycięstwo licealistów. Siatkarze z CKU prowadzeni przez Krzysztofa Szymańskiego pokazali dobrą siatkówkę i twardo postawili się swoim przeciwnikom.   

Mecz sędziował zasłużony trener i były sędzia związkowy Józef Czaboćko.     

Wyniki Igrzysk Dzieci

Dziewczęta:

1 m SP Mielęcin

2 m SP Pyrzyce

3 m SP z OI Pyrzyce

Chłopcy:

1 m SP z OI Pyrzyce

2 m SP Żabów

3 m SP Pyrzyce

4 m SP Mielęcin.

Licealiada

1 m ZS nr 1 Pyrzyce

2 m ZS nr 2 CKU Pyrzyce