badminton id i ims 8 20180330 1299587735W poniedziałek 26 marca 2018 roku w hali widowiskowo – sportowej w Lipianach królował badminton. W tym dniu Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach wyznaczył finał powiatowy Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody rozgrywano na 6 boiskach, jak zawsze profesjonalnie przygotowanych przez Krzysztofa Trojanowskiego, pełniącego jednocześnie funkcję sędziego głównego zawodów. Pan Krzysztof to zdecydowany lider badmintona w naszym powiecie. To za jego sprawą w Lipianach organizowany jest ogólnopolski turniej „Olimpionik Cup”, który ściąga całą czołówkę  kilku województw.

Dlatego naturalną koleją rzeczy szkolne zawody w badmintona również rozgrywane są w Lipianach. Aż 30 szkolnych reprezentacji ze szkół podstawowych i gimnazjalnych grało tego dnia o miano najlepszej szkoły grającej w badmintona. Jak przystało na faworytów  gospodarze z 4 kategorii wygrali 3. Tylko wśród dziewcząt ze szkół podstawowych lepsze okazały się podopieczne Piotra Klapendy i Leszka Domszego (Kozielice i Bielice ex æquo na 1. miejscu). Poziomem wielu spotkań można by obdzielić nie jeden turniej wysokiej rangi. Prawdziwą ozdobą był finał chłopców szkól gimnazjalnych, w którym spotkali się dwaj najlepsi młodzi badmintoniści w powiecie pyrzyckim. Tym razem w pojedynku Filipa Łukowskiego z Wiktorem Gronkowskim lepszy okazał się ten pierwszy, wygrywając w trzecim secie na przewagi. Dobrze też spisali się uczniowie SP w Bielicach, którzy w klasyfikacji drużynowej dwa razy stawali na podium (złoto i brąz).

A teraz troszkę statystyki. W całym turnieju rozegrano aż 840 setów, w których zdobyto 12 392 punkty. Te liczby pokazują dynamizm gry w badmintona oraz uświadamiają ile osób w naszym powiecie gra w badmintona. Zwieńczeniem tegorocznego szkolnego sezonu badmintonowego był brązowy medal zdobyty w finale wojewódzkim przez chłopców ZS w Lipianach.

Klasyfikacja indywidualna oraz klasyfikacja szkół (.pdf)